Міністерство охорони здоров'я України
управління охорони здоров'я
Рівненської облдержадміністрації

Події

Новина за результатами наради прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з медиками у Вінниці

16.11.2018

           Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, МОЗ України та Нацслужба здоров’я презентували план трансформації медичної системи на 2019 рік

    У наступному році на медичну систему України чекає масштабна трансформація. Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.   

Як організувати систему надання первинної медичної допомоги на місцевому рівні: операційне керівництво від МОЗ

11.05.2018

       Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів України.

Що робити, якщо у медзакладі відмовили у підписанні декларації

04.04.2018

          З початком кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у деяких закладах первинної медичної допомоги зафіксовані порушення права пацієнтів на вільний вибір лікаря. Нагадуємо, що відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я або всі лікарі медзакладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

МОЗ затвердив Порядок надання первинної медичної допомоги

27.03.2018

        Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

МОЗ затвердив Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу

27.03.2018

         Порядок визначає правила, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

Пологи в Україні буде оплачувати держава

21.03.2018

         Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

21.03.2018

        Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили та затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Тепер є законодавче підґрунтя для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості, щоб кожен українець, незалежно від місця проживання, міг своєчасно отримати якісну медичну допомогу.

МОЗ підтримує запобіжні заходи проти кору у Києві

16.03.2018

          Спалах кору в Україні триває, і МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання, щоби запобігти епідемії. Міністерство підтримує запровадження Київською міською державною адміністрацією запобіжних заходів у столиці.

Нацперелік: МОЗ підготував практичні рекомендації для стаціонарних закладів охорони здоров’я

01.03.2018

        Навіщо було створено новий Національний перелік лікарських засобів? Як правильно розрахувати 100% потребу для медичного закладу? Де взяти кошти для забезпечення пацієнтів ліками? На ці та інші питання відповідають експерти МОЗ України.

Як автономізувати медзаклад: методичні рекомендації

19.02.2018

             МОЗ України оновило Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

16.02.2018

          Вакцина проти грипу не захистить від “свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям  до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

16.02.2018

          Вакцина проти грипу не захистить від “свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям  до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

16.02.2018

          Вакцина проти грипу не захистить від “свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям  до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

Міністерство охорони здоров’я оголосило плани щодо розвитку електронної системи охорони здоров’я у 2018 році

08.02.2018

У 2018 році МОЗ продовжить розробку eHealth і зосередиться на створенні постійних структур, що сприятимуть розвитку системи у майбутньому. Найближчими кроками стануть визначення нового адміністратора системи та розробка довгострокової стратегії впровадження eHealth в Україні.

МОЗ оновило перелік «Доступних ліків»: до списку додано 41 новий препарат

06.02.2018

             Сьогодні, 5 лютого 2018 року, Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою

9 міфів про вакцинацію

06.02.2018

        Чимало українців досі вірять, що вакцина може ослабити імунну систему, що її не варто вводити дітям з хронічними захворюваннями, а також у те, що дітям краще отримати «природний імунітет», тобто перехворіти.

Закупівля ліків поза Нацпереліком можлива лише після 100% забезпечення базовим списком препаратів

02.02.2018

        Моніторинг публічної системи електронних закупівель виявив, що окремі заклади охорони здоров’я нехтують рішенням Уряду та намагаються  за кошти платників податків придбати ліки з сумнівною ефективністю. МОЗ направив до Держаудитслужби виявлені факти порушень та попросив перевірити закупівлі ліків в усіх регіонах України.

МОЗ працює над покращенням доступу до патентованих інноваційних препаратів

02.02.2018

          Мова йде про ліки, що мають патентний захист в Україні та використовуються для протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусним гепатитам В і С, для лікування військових АТО та при виникненні надзвичайних ситуацій чи епідемій.

Кошти для програми «Доступні ліки» виділено вчасно. МОЗ закликає місцеву владу розподілити фінансування

23.01.2018

        З усієї України надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою “Доступні ліки“. Лікарі не видають рецепти, а аптеки – ліки, кажучи, що немає фінансування. Це неправда – фінансування з національного рівня було виділено вчасно та в повному обсязі, але в усіх областях, крім двох, його не розподілено місцевою владою.

Обережно: дифтерія. МОЗ закликає вакцинувати дітей і вакцинуватися дорослим

19.01.2018

       У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих. Для лікування дифтерії в Україні наявна протидифтерійна сироватка.

Повідомлення про присудження контракту

26.12.2017

Назва проекту: “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей

Субпроект: “Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області  на період з 2015 по 2020 роки”
Країна: Україна
Номер проекту: 8475-UA

Номер пакету закупівель: SH-8.3.5.2
Назва пакету закупівель
: “Конференцсервіс  проведення 2 медичних конференцій та 7 тренінгів для медичних працівників

Предмет контракту:  Матеріально-технічне забезпечення проведення 2 медичних конференцій та 7 тренінгів для медичних працівників у 2018 році (м.Рівне)

Зміни №4 до тендерної документації торгів NCB № 8.2.3

26.12.2017

           Зміни до тендерної документації NCB №8.2.3 «Комп’ютерна техніка та програмне забезпечення, мережеве обладнання, система  контролю доступу, система безперервного живлення, система кондиціонування, офісне обладнання для Центру обробки даних і закладів охорони здоров’я та технічне обслуговування всіх видів обладнання».

Запрошення взяти участь у торгах

18.12.2017

          Уряд України отримав позику від Світового банку на покриття витрат Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», та має намір спрямувати частину цих коштів на фінансування контрактущодо закупівлі медичного обладнання для оснащення ЦПМСД, ЦРЛ, міських та обласних лікарень. Торги буде проведено згідно з правилами та процедурами Світового Банку.

Затвердили новий класифікатор професій. Що зміниться для медиків?

13.11.2017

1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій, у якому змінилися також й медичні посади.

Успіх медреформи залежить від її втілення на місцях: підсумки селекторної наради з регіонами

13.11.2017

Актуальні питання перезапуску первинної ланки медичної допомоги та покращення медичного обслуговування на селі обговорили на селекторній нараді з керівниками і представниками регіональних департаментів, заступниками голів ОДА, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та заступник міністра Павло Ковтонюк.

Профілактика в дії: регіони закуповують вакцину від грипу

13.11.2017

В Україні триває сезон захворюваності на грип. І хоча активність грипу залишається низькою (у жодній з областей епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРЗ не перевищений), саме час подбати про захист. 

Як вберегтися від грипу

13.11.2017

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався у жовтні та буде продовжуватися до травня наступного року. В цей період значно зростає ризик заразитися. Які симптоми вимагають госпіталізації та як не захворіти на грип – у порадах від Міністерства охорони здоров’я. 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

24.10.2017

Чим лякають пацієнтів: “Чи стане після реформи медицина платною і дуже дорогою?”

24.10.2017

Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, Парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи.

REQUEST FOR EXPRESSION OF INTERESTin

10.10.2016

conducting “Awareness campaign (TV, radio, newspapers), promotion of the web portal and the hotline in mass media” (procurement package No. 8.3.4)

ЗАПИТ НА НАДАННЯ ВИСЛОВЛЕНЬ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

10.10.2016

для проведення “Інформаційної кампанії (телебачення,радіо,(консультаційні послуги – відбір компанії (юридичної особи) газети),популяризація веб-сайту та гарячої лінії в ЗМІ” (пакет закупівель CQ № 8.3.4)

 

Invitation for Bids

16.08.2016

            The Government of Ukraine received a loan No.8475-UA from the World Bank for funding the project Serving People, Improving Health. A part of the funding shall be allocated for making payments under the Contracts for Procurement of 18 (eighteen) class B road ambulances for CRHs and CTHs (package № 8.2.2). Bidding will be conducted pursuant to the World Bank rules and procedures.

 

Запрошення до участі у торгах

16.08.2016

            Уряд України отримав від Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку Позику «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей»,  №8475-UAта має намір використати частку коштів для здійснення платежів за договорами на  закупівлю 18 (вісімнадцяти) автомобілів швидкої медичної допомоги класу B для ЦРЛ та ЦМЛ (пакет № 8.2.2). Торги буде проведено згідно з правилами та процедурами Світового Банку. 

ЗАПИТ НА НАДАННЯ ВИСЛОВЛЕНЬ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

29.07.2016

          Уряд України отримав від Світового банку позику на фінансування проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" і має намір витратити частину цієї позики для оплати консультаційних послугна  «Проведення соцопитувань населення »в рамках Договору, який буде укладено відповідно до цього запиту між Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА(далі – Замовник) та компанією, яка буде надавати послуги (далі –Консультант).

ЗАПИТ НА НАДАННЯ ВИСЛОВЛЕНЬ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

18.05.2016

                Уряд України отримав від Світового банку позику на фінансування проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" і має намір витратити частину цієї позики для оплати  консультаційних послуг з «Розробки та наповнення  веб-порталу»в рамках Договору, який буде укладено відповідно до цього Запиту між Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА та компанією, яка буде забезпечувати розробку та наповнення веб-порталу

На Рівненщині триває прийом документів на посаду експерта Світового банку (Завершено)

18.05.2016

       Світовий банк погодив технічні завдання для відбору індивідуальних консультантів Cубпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки». Його реалізація потребує сімох консультантів.

На Рівненщині оголошується відбір консультантів для проекту Світового банку (Завершено)

18.05.2016

            Світовий банк погодив технічні завдання для відбору індивідуальних консультантів Cубпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки». Його реалізація потребує сімох консультантів.

Світовий банк шукає на Рівненщині консультантів (Завершено)

18.05.2016

          Світовий банк погодив технічні завдання для відбору індивідуальних консультантів Cубпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки».

На Рівненщині оголошується відбір консультантів для проекту Світового банку (Завершено)

18.05.2016

        Світовий банк погодив технічні завдання для відбору індивідуальних консультантів Cубпроекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки». Його реалізація потребує сімох консультантів.

Оволодіти навичками тактичної медицини – це ВРЯТУВАТИ життя побратима

19.02.2015

Під час двотижневого циклу тематичного удосконалення лікарів ШМД фахівці мали змогу не лише опрацювати теоретичні питання медико-санітарного забезпечення під час масових ураженнях, пов’язаних з аваріями, ДТП, а також бойовими діями, що нині відбуваються на сході країни.

Тактика ведення хворого з миготливою аритмією

19.02.2015

У Рівному відбувся майстер-клас на тему: «Тактика ведення хворого з миготливою аритмією», під час якого провідні спеціалісти України прочитали для рівненських лікарів лекції з питань клінічної аритмології.

В АТО й надалі відправлятимуть транспорт з комунальних закладів облради

19.02.2015

Про це заявив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов під час передачі автомобіля швидкої допомоги УАЗ-3962, який був на балансі обласного перинатального центру.

Понад 71 тисяча упаковок неякісних ліків не потрапила до споживачів Рівненщини

19.02.2015

У 2014 році Державна служба з лікарських засобів у Рівненській області провела 148 перевірок аптечних закладів, які планували отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами. 

Найпрозоріший механізм залучення та використання благодійних внесків – в обласному діагностичному центрі

14.02.2015

Як відомо, останнім часом почастішали закиди в бік діагностичного центру з боку як місцевої влади, так і звичайних громадян. Його порівнюють із «супермаркетом», звинувачують у збиранні надмірних благодійних внесків, дублюванні функцій інших лікувальних закладів краю і, зрештою, взагалі висловлюють сумнів щодо необхідності такого закладу в області.

Профспілка просить уряд не скорочувати медичних працівників

14.02.2015

21 січня 2015 року Рівненська обласна рада прийняла рішення за №1424 “Про скорочення штатної чисельності працівників бюджетної сфери”. Як ідеться у документі, зроблено це з метою забезпечення економного та раціонального використання бюджетних коштів і скорочення адміністративних та господарських витрат у бюджетних закладах області.

Звернення до громадян державної служби України з надзвичайних ситуацій

30.01.2015

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до всіх громадян з проханням уникати паніки. Введення режиму надзвичайної ситуацій, як і режиму підвищеної готовності ні в якому разі не передбачає ніяких обмежень для населення!

Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні

30.10.2014

Питання вдалося обговорити учасникам «круглого столу», що відбувся 17 жовтня 2014 року в місті Чернівці в рамках XV Конгресу світової федерації Українських лікарських товариств.

ПРОБЛЕМИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ БОЛЬОВОГО СИНДРОМУ РОЗГЛЯНУЛИ УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

21.10.2014

        Щорічно в Україні проводяться науково-практичні конференції, присвячені актуальним питанням терапії больового синдрому при захворюваннях кістково-м’язової системи.

ЄДИНІ У СПІЛЬНІЙ СПРАВІ

20.10.2014

        Вже восьмий рік поспіль осінь стає хвилюючою і відповідальною порою для медичних сестер всієї України. Зазвичай у цей час відбувається Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал».

«БУДЕМО Й НАДАЛІ ДОПОМАГАТИ НАШИМ ВІЙСЬКОВИМ!»

20.10.2014

        До спільної доброї справи в ім’я вільної та єдиної України долучився колектив Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги.

ЗАПЛАНОВАНО СПІЛЬНІ МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ

16.09.2014

          Рівненська обласна дитяча лікарня вже тривалий час плідно співпрацює із Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця».

ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ В ПРАКТИЦІ ЛІКАРЯ-ІНТЕРНІСТА

16.09.2014

          Іноваційні методи діагностики та лікування в практиці лікаря-інтерніста вивчали рівненські фахівці під час засідання обласного терапевтичного товариства під керівництвом головного терапевта обласного УОЗ Олени Качан і голови Товариства Вікторії Підлісної.

ЛЮДИ БОЯТЬСЯ БОЛЮ БІЛЬШЕ, АНІЖ СМЕРТІ

16.09.2014

      Про обіг наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я, а також про організацію надання медичної допомоги паліативним хворим ішлося під час семінару для представників лікувально-профілактичних закладів міста та області.

Про необхідність ефективної співпраці лікарів та журналістів з питань протидії віл-інфекції/сніду і туберкульозу

28.07.2014

йшлося під час наради-тренінгу, яку провела Державна служба України соцзахворювань за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Ця взаємодія є особливо актуальною сьогодні, у час, коли вітчизняна медицина стала на шлях проведення сучасних та глибоких реформ.

Травматичний шок і кровотечі: вимога часу – бути готовими

28.07.2014

Проблеми лікування травматичного шоку при вогнепальних та інших видах поранень вивчали нещодавно лікарі-анестезіологи, хірурги й травматологи Рівненської та Волинської областей.

Медики міста – військовим

28.07.2014

Медичні працівники м. Рівне активно підтримують благодійну акцію зі збору необхідних речей для військових, які боронять нашу державу на сході країни. Так, на вході до поліклініки № 2 Рівненської міської ради розміщено інформацію з переліком речей, яких потребують військовослужбовці.

Змінити якість життя

28.07.2014

Відповідно до підписаного Меморандуму про співпрацю між Громадською радою при Рівненській облдержадміністрації та Асоціацією медичних сестер Рівненської області, актив медичних сестер Рівненщини долучився до Всеукраїнського проекту «Соціальна альтернатива».

ПО-СУЧАСНОМУ І ЗІ СМАКОМ

10.07.2014

         У відділенні хірургічної інфекції та проктології Рівненської обласної клінічної лікарні нещодавно відсвяткували завершення ремонтних робіт.

ПЕРИНАТАЛЬНІ ЦЕНТРИ – НА ВТОРИННИЙ РІВЕНЬ

10.07.2014

        У рамках реформування галузі охорони здоров’я України триває реорганізація  й перинатальної служби, зазначила під час засідання  колегії обласного УОЗ головний акушер-гінеколог області Вікторія Єнікеєва.

НОВІ «ШВИДКІ» РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ

10.07.2014

         Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав нарешті всі «швидкі», передбачені державою для Рівненщини. Більшість із них прибули в область ще на початку червня.

ПРАВО ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЛЯ ГОЛОВНИХ МЕДСЕСТЕР

10.07.2014

           За ініціативою Асоціації сестер медичних Рівненщини в обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука відбувся семінар «Правові аспекти діяльності головних медсестер лікувально-профілактичних закладів».

СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ, МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ГІГІЄНИ

10.07.2014

           Нещодавно у Львові, на базі Львівського НДІ епідеміології та гігієни МОЗ України, відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю із сучасних проблем епідеміології, мікробіології, гігієни, а також із проблем туберкульозу.

ПІД ПОСТІЙНИМ МОНІТОРИНГОМ СВІТОВОГО БАНКУ

04.06.2014

       У Рівненській області зареєстровано 600 тис. хворих із серцево-судинними захворюваннями, з яких кожен другий страждає на гіпертонічну хворобу, кожен третій - на стенокардію.

ФЛЮОРОГРАФІЮ – В СОЦІАЛЬНІ ГРУПИ РИЗИКУ!

04.06.2014

         Епідемія туберкульозу в Україні все ще, на жаль, не бажає здавати свої позиції.

БІБЛІОТЕКА ПРОДОВЖУЄ ІНФОРМУВАТИ МЕДИКІВ

04.06.2014

          Впродовж року обласна наукова медична бібліотека проводить “Перегляди нової літератури” в багатьох закладах охорони здоров’я міста та області.

ЗНОВУ САЛЬМОНЕЛЬОЗ

04.06.2014

          За 4 місяці цього року, порівняно з тим же періодом минулого року, в області більш ніж удвічі зросла захворюваність населення на сальмонельоз.

МАЛЕНЬКА «КРАЇНА», ВЕЛИКА СІМ’Я…

27.05.2014

           Здавалося б, зовсім недавно Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер відзначав ювілейне свято, а воно знову - на його порозі. 31 травня цього року виповнюється 70 років із дня заснування закладу.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ У ЛІКУВАННІ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХВОРОБ

27.05.2014

            У Рівному побував знаний у всьому світі науковець – член-кореспондент НАМН України, віце-президент Асоціації кардіологів України, д.м.н., професор, керівник відділу реанімації та інтенсивної терапії ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска НАМН України» Олександр Пархоменко.

ЙОДОДЕФІЦИТ В УКРАЇНІ: РІВНЯЄМОСЯ НА ГАМБІЮ?

22.05.2014

         Йодний дефіцит, притаманний понад140 країнам світу, є наразі надзвичайно важливою медико-соціальною проблемою. Як свідчать науковці, відчути на собі її негативний вплив ризикує загалом третина населення земної кулі.

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ В ЖИТТІ З РОДИНИ...

22.05.2014

         Здоров’я матері та дитини, існуючі проблеми поліпшення здоров’я населення, питання, пов’язані з дітонародженням, родинним вихованням, роллю громадськості у формуванні репродуктивного здоров’я молоді.

СТАРШОКЛАСНИКІВ ВЧИЛИ НАДАВАТИ ПЕРШУ ДОМЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

22.05.2014

         У Рівненський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини  катастроф  звернулася адміністрація Рівненської гімназії «Гармонія» з проханням підготувати учнів 10-11-х класів з питань надання першої домедичної допомоги при нещасних випадках, травмах, отруєннях.

ПРО АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

22.05.2014

         24-25 квітня 2014 року у Києві на базі головного військово-медичного клінічного центру відбулася науково-практична конференція із проблем інфекційної захворюваності.

МЕДИЦИНУ РІВНЕНЩИНИ ОЧОЛИВ ЮРІЙ ОСІПЧУК

15.05.2014

         Нового начальника обласного управління охорони здоров’я представили днями колективу.

СЛУХОВІ АПАРАТИ ВІД ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ ОТРИМАЛИ ВЕТЕРАНИ РІВНЕНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ГОСПІТАЛЮ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ

15.05.2014

         8 травня 2014 року перший заступник голови Рівненської обласної держадміністрації Юрій Приварський та заступник Тарас Пустовіт вручили ветеранам Рівненського обласного госпіталю сертифікат на 60 слухових апаратів вартістю 68 тис. грн.

МЕДСЕСТРА – НЕ ПРОСТО ПРОФЕСІЯ, А СТАН ДУШІ…

15.05.2014

         Медсестринська спільнота нашого краю відсвяткувала своє професійне свято. Урочистості з нагоди Міжнародного дня медичної сестри відбулися в лікувальних закладах області.

«ЧОРНОБИЛЬСЬКА» ЛІКАРНЯ ВЗЯЛА ШЕФСТВО НАД ВІЙСЬКОВИМ ПОЛІГОНОМ

15.05.2014

         Нещодавно Рівненський загальновійськовий полігон отримав суттєву благочинну грошову допомогу від Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення.

«СИЛА ГУМАННОСТІ»

15.05.2014

        Щороку 8 травня, у день народження фундатора червонохресного руху швейцарця Анрі Дюнана, світова спільнота відзначає Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ РЕКОНСТРУЮВАЛИ ДЕННИЙ СТАЦІОНАР

15.05.2014

        200 тисяч гривень витратили у пологовому будинку Рівненської міської ради на реконструкцію колишньої стерилізаційної, яка після ремонту перетворилася на денний стаціонар. Таким чином, це відділення вдалося збільшити до 40 ліжкомісць.

ЧОРНОБИЛЬСЬКІ ПРОБЛЕМИ – В ПОЛІ ЗОРУ ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА СИЧА

08.05.2014

          У рамках ділової поїздки, що стосувалася питань поліпшення організації надання медичної допомоги чорнобильцям, він відвідав Рівненський обласний диспансер радіаційного захисту населення.

РОБОТА МЕДПРАЦІВНИКА НЕ ПОВИННА КОШТУВАТИ ЙОГО ЖИТТЯ!

08.05.2014

          Рівненські медсестри навчалися обходитися з периферичними катетерами. Спочатку для них було організовано науковий семінар за участю представників компанії «Vogt Medical» Людмили Туркевич і Людмили Гончар, які розповіли про основні принципи роботи з такими медичними виробами.

МЕДСЕСТРИ НАВЧАЛИСЯ ТЕХНІКИ ВСТАНОВЛЕННЯ ВЕНОЗНИХ КАТЕТЕРІВ

08.05.2014

          За ініціативи та сприяння ГО «Рівненська обласна асоціація сестер медичних», Асоціації «Служби організації інфекційного контролю», адміністрації КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня» було організовано та проведено навчальний семінар.

РОБОТА «ШКОЛИ ПРАКТИКУЮЧОГО ЛІКАРЯ» ТРИВАЄ

08.05.2014

             Відбулося чергове навчання-семінар у рамках проекту “Школа практикуючого лікаря” в Рівненській області на 2013-2014 рр.

РАЙОНИ РІВНЕНЩИНИ ОТРИМАЮТЬ НОВІ «ШВИДКІ»

08.05.2014

              Як повідомив головний лікар Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Касянчук на Рівненщину прибули  26 санітарних автомобілів.

Немедичне використання кодеїновмісних препаратів призводить до стрімкого зростання наркозалежних осіб серед молоді

29.04.2014

          Незважаючи на запровадження рецептурного продажу лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, шляхом встановлення рецептурної форми відпуску препаратів з вмістом кодеїну та внесення зміни та доповнень до наказу МОЗ України від 19.07.2005 року № 360, обсяги реалізації кодеїновмісних лікарських засобів в Україні є стабільно високими.

В ПОДОРОЖЧАННІ ЛІКІВ АПТЕКИ НЕ ВИННІ

29.04.2014

              Першого квітня цього року в Україні набув чинності Закон «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні».

«НЕ ВІДСТАВАЙТЕ ВІД ЖИТТЯ!»

29.04.2014

                     Під таким гаслом з 24 по 30 квітня 2014 року триває Всесвітній тиждень імунізації, оголошений ВООЗ

Благодійники допомогли пологовому будинку

10.04.2014

Нещодавно у Сарненській ЦРЛ побували благодійники з Німеччини, які передали пологовому будинку обладнання для лікування новонароджених малюків загалом на 50 тисяч євро.

З кредитом довіри від пацієнтів

10.04.2014

Ще один підрозділ Рівненської обласної клінічної лікарні визнано чистим і безпечним для пацієнтів. Цими днями на вхідних дверях кардіологічного відділення було урочисто прикріплено табличку, яка посвідчує цей почесний статус.

Вберегтися від туберкульозу

10.04.2014

Важливість проблеми туберкульозу та професійного захисту медичних працівників турбує нині всю медичну спільноту. Якнайкраще це засвідчив і переповнений зал обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука, в якому відбулася нещодавно медсестринська науково-практична конференція, присвячена цій тематиці. 

Дієтичні добавки в аптеці

10.04.2014

З розвитком мережевого маркетингу на фармацевтичному ринку України з’явилася велика кількість компаній, які пропонують українському споживачу біологічно активні добавки (БАД).

КОЖЕН ПАЦІЄНТ – ПОТЕНЦІЙНИЙ ВІЛ-ІНФІКОВАНИЙ

19.03.2014

       На базі Рівненського обласного перинатального центру відбувся медсестринський семінар з питань профілактики ВІЛ/СНІДу. Головні і старші медсестри з усіх лікувальних закладів області ознайомилися з епідситуацією на Рівненщині.

БАЖАЮЧИХ НАВЧИТИСЯ НАДАВАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ ЗНАЧНО ПОБІЛЬШАЛО

19.03.2014

        Управління охорони здоров’я Рівненської міської ради ініціювало та організувало для місцевих журналістів навчальне заняття з надання першої медичної допомоги.

ДОСТУПНІСТЬ І ЯКІСТЬ – ПОНАД УСЕ!

20.02.2014

        Проаналізували результати своєї діяльності, намітивши водночас завдання щодо підвищення якості медичних послуг на третинному рівні у 2014 році, медичні працівники Рівненської обласної клінічної лікарні. Нещодавно в закладі відбулася медична рада за участю заступника начальника обласного управління охорони здоров’я Ігоря Добровольського.

МЕДИКИ ВИВЧАЛИ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНІ ІНФЕКЦІЇ

20.02.2014

        У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука відбулося перше семінарське заняття з медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів з питань профілактики інфекційних захворювань.

97 ТИСЯЧ УПАКОВОК НЕЯКІСНИХ ЛІКІВ НЕ ДОПУЩЕНО ДО РІВНЕНСЬКИХ СПОЖИВАЧІВ

20.02.2014

               Сьогодні український пацієнт має такі ж гарантії якості і безпеки ліків, як і пацієнт Європейського Союзу. Про це йшлося на брифінгу Державної служби лікарських засобів у Рівненській області.

«ГАРАНТОВАНУ БЕЗПЛАТНУ СТОМАТОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ПОТРІБНО ЗАПРОВАДИТИ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ»

12.02.2014

        Реформування медичної галузі в Україні, метою якого є поліпшення стану здоров’я громадян, спрямоване наблизити медичну допомогу до кожного пацієнта. Сьогодні однією з найактуальніших проблем медицини є покращення стоматологічного здоров‘я населення.

ШЛЯХОМ БЕЗПЕКИ І ЧИСТОТИ

12.02.2014

         До Всеукраїнського проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», який спільно реалізують Асоціація медичних сестер України і Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК), приєднуються все більше лікувальних закладів Рівненщини. Долучилася до нього і Рівненська обласна клінічна лікарня.

ПЕДІАТРАМ – ПРО ЛИХОМАНКУ І ВЕГЕТАТИВНІ ДИСФУНКЦІЇ

12.02.2014

         Низку актуальних питань обговорювали нещодавно лікарі-педіатри і сімейні лікарі Рівненщини та Волині на міжобласній науково-практичній конференції за участю керівника відділу Київського інституту педіатрії, акушерства та гінекології, професора кафедри дитячих і підліткових хвороб Національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, д.м.н. Людмили Квашніної.

ВІДДІЛЕННЯ ПЛАНОВОЇ ХІРУРГІЇ ОТРИМАЛО ПОЧЕСНУ ВІДЗНАКУ

12.02.2014

         У листопаді 2013 року відділення ургентної хірургії першим отримало статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» у рамках всеукраїнського проекту, який реалізують Асоціація медсестер України спільно з Асоціацією «Служба організації інфекційного контролю».

АУТИЗМ – ПРОБЛЕМА СПІЛЬНА

12.02.2014

          В Рівному побувала консул Асоціації «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко. Вона провела семінар «Проблеми та досягнення у сфері аутизму в світі та Україні», участь у якому взяли освітяни та батьки дітей з особливими потребами.

БІБЛІОТЕЧНА СЛУЖБА ОБЛАСТІ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

12.02.2014

          РОНМБ є регіональним центром бібліотечно-інформаційного обслуговування в галузі охорони здоров’я, галузевим сховищем медичної та суміжної літератури.

«ШКОЛА ПРАКТИКУЮЧОГО ЛІКАРЯ» – В ДІЇ

28.01.2014

        У рамках проекту на 2013-2014 роки «Школа практикуючого лікаря» в Рівненській області відбулося вже два навчальних семінари.

ОБЛАСНИЙ ДІАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР НАРОЩУВАТИМЕ ПОТЕНЦІАЛ

28.01.2014

        Медичні працівники Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука підвели риску під 2013 роком, проаналізувавши результати своєї роботи та намітивши нові цілі.

«ГОРДІСТЬ РАЙОНУ»

28.01.2014

        17 січня 2014 року відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу рейтингу популярності «Гордість району». Адже в січні традиційно підбивають підсумки минулого року.

ЛІКАРІ НАВЧАЛИСЯ У ШКОЛІ ТЕРАПЕВТІВ

22.01.2014

        У Рівному відбулася науково-практична конференція, присвячена актуальним питанням лікування хворих з поєднаною патологією внутрішніх органів, за участю фахівців ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України».

СЕМІНАР АО-ТРАВМА: ЄВРОПЕЙСЬКІ ЛІКАРІ ДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ

22.01.2014

        У грудні 2013 року в Давосі (Швейцарія) відбувся «AOTrauma European Faculty Seminar» серед викладачів АО-травма. Прикметно, що з-поміж п’яти делегатів з України на ньому був і представник Рівненщини – завідувач ортопедо-травматологічного відділення обласної клінічної лікарні, головний позаштатний ортопед-травматолог обласного УОЗ, голова Асоціації ортопедів-травматологів області, к.м.н. Валентин Піонтковський.

НАЙВИЩЕ З МИСТЕЦТВ

22.01.2014

        Сучасна практична охорона здоров’я надає ролі медсестринства нового значення та розуміння. Сьогодні медсестра повинна не тільки володіти високою технічною підготовкою, але й вміти по-творчому ставитися до догляду за пацієнтами, працювати з ними не тільки як з об’єктами для медичних маніпуляцій, а як з особистостями.

МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ЗНАЙШЛА ДРУЗІВ У ПОЛЬЩІ

22.01.2014

        Наприкінці минулого року делегація медичних працівників Рівненської міської дитячої лікарні побувала з робочим візитом у Польщі.

ПЕРША «ЛАСТІВКА» В ОБЛАСТІ: ЧИСТА І БЕЗПЕЧНА ЛІКАРНЯ

22.01.2014

        Рівненський обласний онкологічний диспансер став першим у нашій області лікувальним закладом, якому було присвоєно статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

РІВНЕНСЬКІ ЛІКАРІ-НЕЙРОХІРУРГИ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В ШВЕЙЦАРІЇ

22.01.2014

        Як повідомили в управлінні охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради, лікарі-нейрохірурги центральної міської лікарні Олександр Кучерук та Андрій Гирак проходили стажування в клініці «Інтершпіталь» міста Берн (Швейцарія).

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПИТАННЯ СЕСТРИНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

22.01.2014

        Саме під такою назвою 12 грудня 2013 року відбулося засідання круглого столу на базі Луцького медичного коледжу. В основі проведення цього заходу - лист Міністерства охорони здоров’я України щодо організації у грудні 2013 р. у регіонах круглих столів з питань поліпшення розвитку медсестринства.

«ЛІКАРНЯНА КАСА»: ДІЄВІСТЬ, ПЕРЕВІРЕНА ЧАСОМ І ЛЮДЬМИ

26.12.2013

      Міцне здоров’я – це багатство, яким сьогодні мало хто, на жаль, може похвалитися. Стреси, забруднена екологія, соціально-фінансова нестабільність, низький рівень життя тягнуть за собою й недуги, які, зрештою, все ж зачеплять кожного.

ДОБРО РОБИТИ ПРИЄМНО

26.12.2013

      Зробити свій внесок у скарбничку добра та милосердя вирішили медичні працівники Рівненської центральної міської лікарні і започаткували в закладі ще одну хорошу традицію.

СВЯТО ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ ПАЦІЄНТІВ

26.12.2013

    Маленькі пацієнти Рівненської міської дитячої лікарні зустрічали 19 грудня Святого Миколая. Він заглянув із привітаннями до кожної палати, не залишивши без подарунка жодної дитини.

“ЖИТТЮ – ТАК! СМЕРТІ ВІД ДТП НА АВТОШЛЯХАХ УКРАЇНИ – НІ!”

26.12.2013

сказали медики Корецької ЦРЛ, долучившись до Всеукраїнської щомісячної акції під однойменним гаслом. Як і їхні колеги по всій країні, вони вийшли 16 грудня о 12-й годині на дорогу біля свого медзакладу.

МОЛОДЬ – РЕЗЕРВ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

17.12.2013

      На початку грудня відбулося V засідання правління Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. На ньому червонохрестівці аналізували хід виконання обласної молодіжної програми на 2012-2016 роки та стан розвитку волонтерського руху.

РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ ОСТРОЗЬКОГО РАЙОНУ ТРИВАТИМЕ

17.12.2013

       Відбулася колегія обласного управління охорони здоров’я. На порядок денний обласне управління охорони здоров’я поставило низку важливих питань.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПЕДІАТРІЇ ВИРІШУВАЛИ НА ТЕЛЕМОСТІ

17.12.2013

       Проблемні питання педіатрії в практичній медицині вивчали дитячі лікарі Рівненщини під час науково-практичного семінару, який проходив у форматі телемосту. Окрім них, на зв’язку з київськими фахівцями були також колеги з Волинської і Тернопільської областей.

ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ГРИПУ

17.12.2013

       Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

Річний план державних закупівель на 2013

17.12.2013

       Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

 

СУЧАСНІ АСПЕКТИ ФАРМАКОТЕРАПІЇ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

10.12.2013

          Під такою назвою 21 листопада 2013 року на базі Рівненського державного базового медичного коледжу відбулося засідання обласного наукового терапевтичного товариства “Сучасні аспекти фармакотерапії серцево-судинних захворювань”.

       На засіданні були присутні лікарі загальної практики лікувальних установ Рівненської області, лікарі-кардіологи, неврологи, провідні спеціалісти науково-дослідних установ України.

НУТРІАТИВНА ПІДТРИМКА ХВОРИХ – СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ В ІНТЕНСИВНІЙ ТЕРАПІЇ

10.12.2013

      Цими днями в Рівному побували фахівці кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Львівського медичного університету ім. Д. Галицького, а саме її завідувач, головний анестезіолог департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, д.м.н., професор Ярослав Підгірний і доцент Олег Закотянський. Вони провели виїзний цикл передатестаційної підготовки на базі філії кафедри, яка діє у Рівненській обласній клінічній лікарні, а також зустрілися з лікарями-анестезіологами Рівненської області.

НАДАВАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ НАВЧАЛИ ВОДІЇВ

10.12.2013

      Щороку у третю неділю листопада, за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН, відзначається Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. У цей день різні громадські організації намагаються вкотре привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах.

ЖІНОЧА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПЕРЕСЕЛИЛАСЯ

10.12.2013

      Жіноча консультація № 1 відсвяткувала новосілля. Наприкінці листопада вона переселилася у корпус Рівненської міської поліклініки № 2, звільнивши стару будівлю на Драгоманова, 9, яку займала протягом останніх років.

ОБМІН ДОСВІДОМ У ЖОВКВІ

10.12.2013

      Нещодавно медичні сестри Рівненської області побували у своїх колег на Львівщині. У м. Жовква на базі районної лікарні відбулася зустріч з обміну досвідом у питаннях боротьби з внутрішньо-лікарняними інфекціями.

КІР: СКЛАДНА ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ

10.12.2013

         В Сарненському районі Рівненської області продовжує залишатись ускладненою епідемічна ситуація із захворюванням на кір. Випадки кору реєструються у 47 населених пунктах району. З вересня поточного року (станом на 21.11.13 р.) за медичною допомогою з приводу захворювання на кір звернувся 721 хворий, з них 664 дітей до 18 років.

ПЛР-ЛАБОРАТОРІЯ ЗАПРАЦЮЄ В ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ СНІДУ

04.12.2013

       Рівненщина стала єдиною в Україні областю, якій держава виділила кошти для створення ПЛР-лабораторії в обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Про це повідомила заступник начальника обласного УОЗ з питань охорони материнства і дитинства Марія Думановська під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

ДО ПОСЛУГ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ – СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА ТА ЕФЕКТИВНЕ ЛІКУВАННЯ

04.12.2013

      Нещодавно світова медична спільнота відзначала Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом (ЦД). В Україні та на Рівненщині, зокрема, було проведено низку відповідних заходів. Серед них науково-практичну конференцію за участю директора Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка професора Миколи Тронька, круглий стіл та конференцію Асоціації діабетиків Рівненщини. В рамках проведення цих заходів розглянули актуальні питання ендокринології.

У «ШКОЛІ ПЕДІАТРА» ВИВЧАЛИ ЕНТЕРОВІРУСИ

04.12.2013

      Чергова «Школа педіатра» відбулася нещодавно в Рівненській міській дитячій лікарні. До неї лікарі запросили спеціалістів санепідемслужби: головного спеціаліста епідвідділу Головного управління Держсанепідслужби у Рівненській області Лесю Степанюк і завідувачку вірусологічної лабораторії Рівненського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Інну Хоронжевську. Метою зустрічі було обговорення проблеми діагностики ентеровірусних інфекцій та алгоритму дій медиків у епідвогнищі.

АНТИБІОТИКИ ПОМИЛОК НЕ ВИБАЧАЮТЬ

26.11.2013

        Різні аспекти діагностики і тактики лікування вірусних та інфекційних захворювань бронхолегеневої системи вивчали нещодавно рівненські лікарі. Науково-практичну конференцію з міжнародною участю організували для них нещодавно обласне УОЗ, Рівненський базовий медичний коледж і обласне терапевтичне товариство.

«ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА ТА СПОНУКАЙТЕ РОБИТИ ДОБРО ТИХ, ХТО ПОРУЧ!»

26.11.2013

      Найбільша і найстаріша неполітична гуманітарна громадська організація, яка працює на території всієї країни, — Товариство Червоного Хреста.

       На щастя для суспільства, для його незахищених верств допомога червонохрестівців іде від самого серця і не потребує жодних відшкодувань.

АКЦІЯ «МИЛОСЕРДЯ»

26.11.2013

        Щороку протягом 14 років Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста України проводить благодійну акцію «Милосердя».

         Мета акції - привернути увагу суспільства до проблем людей похилого віку, інвалідів та інших соціально незахищених верств населення і надання їм матеріальної та соціально-побутової допомоги.

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІАБЕТОЛОГІЇ В УКРАЇНІ

20.11.2013

        В останні роки в світі та в Україні зокрема стрімко зростає захворюваність на цукровий діабет (ЦД). За статистикою, з 1990 по 2010 рік загальна кількість хворих на ЦД збільшилася майже втричі і за прогнозами експертів у 2030 році досягне 552 млн. осіб. В Україні на кінець 2012 року таких хворих вже стало понад один мільйон осіб. Однак реальна кількість діабетиків у нашій державі, як показують епідеміологічні дослідження, у 2-2,5 раза вища через недіагностовані випадки хвороби. Фахівці-ендокринологи України б’ють на сполох - «солодку» чуму потрібно зупинити, використовуючи найефективніші методи профілактики та сучасні лікувально-діагностичні технології.

«ЧИСТА ЛІКАРНЯ БЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПАЦІЄНТА» – ВІДЗНАКА ПРЕСТИЖНА

20.11.2013

      Рівненська центральна міська лікарня віднедавна є у Всеукраїнському реєстрі найчистіших лікувальних закладів країни. Це сталося завдяки відділенню ургентної хірургії, яке нещодавно отримало статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Воно стало «першою ластівкою» в закладі, який долучився до цього проекту.

      Як вже повідомляв «МВ+», проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» реалізується в нашій країні з 2012 року за ініціативи Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК).

НЕСОЛОДКЕ ЖИТТЯ

20.11.2013

         Про ситуацію, що склалася із захворюванням на цукровий діабет в області, причини його виникнення, забезпечення хворих життєво необхідними препаратами та профілактику підступної хвороби йшлося на засіданні круглого столу напередодні Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

         Захід для місцевих журналістів проводився за участю представників управління охорони здоров’я, обласного центру здоров’я, спеціалістів медичних установ області, представників громадської організації.

БАВАРСЬКИЙ ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ ПОДАЄ РУКУ ДОПОМОГИ

13.11.2013

         Нещодавно в Рівному побувала делегація від Баварського Червоного Хреста на чолі із завідувачем відділу зовнішніх зв’язків Пітером Кляппе. Німці привезли гуманітарний вантаж, відвідали Рівненську міську дитячу лікарню, а також побували в гостях у своїх колег у Рівненській обласній організації Товариства Червоного Хреста України.

         Як стало відомо, Баварський Червоний Хрест – дуже потужна гуманітарна організація, яка вже протягом багатьох років допомагає Україні. Тривалий час вона є партнером і Рівненського обласного благодійного фонду «Волинь Європейська». За словами його президента Оксани Заліпської, Баварський Червоний Хрест надає вагому підтримку медичним закладам нашої області, районним організаціям ТЧХУ, дітям-інвалідам та людям, що потребують допомоги.

НА САРНЕНЩИНІ ЛЮТУЄ КІР

13.11.2013

      Ця небезпечна інфекція, сприйнятливість до якої становить 96-98%, вразила понад 500 мешканців району. Медики кажуть, що спалаху захворюваності посприяло одразу кілька причин: циклічність, притаманна кору, відмови населення від щеплень і нестача вакцин.

       Як повідомила заступник начальника обласного УОЗ з питань охорони материнства і дитинства Марія Думановська, станом на 6 листопада цього року в Сарненському районі на кір захворіло 519 осіб. Серед них - 450 дітей, 61% з яких не були щеплені проти цього захворювання. В інфекційному відділенні Сарненської ЦРЛ наразі перебувають 15 хворих, у тому числі 8 дітей. Інші пацієнти лікуються амбулаторно. На щастя, медики не зафіксували жодного тяжкого випадку хвороби, лише легку та стерту її форми. 

ПІДСУМКИ РОБОТИ ТА НОВІ ЗАВДАННЯ

13.11.2013

         Колегія обласного УОЗ підбила підсумки діяльності галузі за 9 місяців цього року, розглянула найважливіші та найбільш проблемні питання охорони здоров’я, проаналізувала досягнення та намітила завдання, які необхідно вирішити до кінця 2013 року та на наступний рік.

В ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ КОРОНАРОГРАФІЇ ПРОВОДИТИМУТЬ ЦІЛОДОБОВО?

13.11.2013

         У Рівному відбулася науково-практична конференція «Сучасні методи та підходи до тромболітичної терапії при гострому інфаркті міокарда та гострому ішемічному інсульті».

          Відповіді на актуальні запитання з цієї теми, разом із лікарями-неврологами та кардіологами нашої області, знаходили керівник Центру телемедицини Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, к.м.н. Геннадій Кіржнер (м. Київ) та головний невролог Волинського обласного УОЗ, к.м.н. Ольга Шульга (м. Луцьк).

СПІКЕР ПАРЛАМЕНТУ ВОЛОДИМИР РИБАК ВИСОКО ОЦІНИВ ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

07.11.2013

         Минулого вівторка в рамках робочої поїздки спікер парламенту Володимир Рибак побував на Рівненщині. Мета поїздки – ознайомлення з роботою обласного перинатального центру та участь у роботі Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Рівненської обласної ради.

«ЕСКУЛАП-ПРОФЕСІОНАЛ - 2013»: РІВНЕНЩИНУ ПРЕДСТАВИЛИ ДОСТОЙНО

07.11.2013

         Оксана Ютовець, операційна медсестра оперблоку Рівненського обласного перинатального центру повернулася з Дніпропетровська, де представляла нашу область на VII Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Ескулап-професіонал - 2013».   

ХVІ З’ЇЗД ОРТОПЕДІВ-ТРАВМАТОЛОГІВ УКРАЇНИ

31.10.2013

відбувся 3-5 жовтня в Харкові. Його організаторами виступили МОЗ України, НАМН України та Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація ортопедів-травматологів». Метою проведення цього заходу було підбиття підсумків досягнень в області ортопедії і травматології за останні роки, а також окреслення планів і перспектив розвитку служби на майбутнє.

НА ВЕЛОСИПЕДІ – ДО ХВОРОГО

31.10.2013

          Двоколісним транспортом забезпечили медичні установи Користі та Стовпина Корецького району. Тепер діставатися до пацієнтів сільським фельдшерам буде простіше та швидше.

СВЯТО КНИГИ В РІВНЕНСЬКІЙ ЦРЛ

31.10.2013

Минулого тижня в читальному залі Рівненської ЦРЛ відбувся відкритий перегляд нової медичної літератури, де була представлена література, отримана Рівненською обласною науковою медичною бібліотекою протягом 2012-2013 років.

ГІПЕРТОНІКИ НЕ ЗНАЮТЬ ПРО ЗНИЖКУ НА ЛІКИ

21.10.2013

До реалізації пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічної хворобою, який діє в Україні з червня 2012 року, рівненські медики залучають засоби масової інформації. Виявляється, ще чимало пацієнтів не обізнані з такою ініціативою держави і не знають, що ліки від гіпертонії можна придбати із суттєвою знижкою. Саме тому ця кампанія потребує широкого інформування населення.

КРОК ДО ЗДОРОВОГО СЕРЦЯ

15.10.2013

Нещодавно на базі Рівненської міської поліклініки працювала «Майстерня здоров’я» в рамках Всесвітнього дня серця. В ході проведення заходу усі бажаючі могли безкоштовно виміряти артеріальний тиск, проконсультуватися зі спеціалістами з питань серцево-судинних захворювань, гіпертонії, отримати рекомендації щодо правильності харчування.

ОБЕРЕЖНО: ПОЛІОВІРУС!

03.10.2013

      Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднили невтішну інформацію - в Ізраїлі розширився ареал циркуляції дикого штаму вірусу поліомієліту. Дикий поліовірус практично ідентичний вірусу, який був виявлений в Єгипті кілька місяців тому.

      Дикий поліовірус 1 типу був виявлений у 67 пробах стічних вод, взятих у 24 місцях відбору проб в Ізраїлі. Ці проби були взяті в період з 3 лютого по 4 серпня 2013 року. У даний час вірус ізольований також у зразках фекальних мас 27 здорових дітей (всі у віці до 9 років, які повністю імунізовані проти поліомієліту) та в одного дорослого. Випадків захворювання на паралітичний поліомієліт не зареєстровано.

ГОТУЄМОСЯ ПРОТИСТОЯТИ ГРИПУ

03.10.2013

           Холодна і дощова осінь може спровокувати поширення респіраторних інфекцій. Тож епідеміологи вже зараз починають вживати заходів щодо їхнього запобіг ання.

          16 вересня цього року перший заступник головного санітарного лікаря України Олександр Кравчук підписав постанову Держсанепідслужби України № 20 «Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2013-2014 років», доручивши медикам повністю забезпечити протиепідемічні заходи захворюваності на грип, підготувати медичні заклади до можливого збільшення пацієнтів і провести заходи імунізації на підприємствах.

НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ

03.10.2013

           Представники Рівненського обласного онкодиспансеру – головний лікар, заслужений лікар України Григорій Максим’як, завідувачка відділення променевої терапії № 1 Тетяна Щегловська та завідувач відділення променевої діагностики Яків Пархоменко відвідали нещодавно шосту Європейську конференцію користувачів лінійних прискорювачів «Електа», яка відбулася на острові Родос у Греції. Як відомо, сьогодні Центр променевої терапії РООД оснащено двома лінійними прискорювачами цієї фірми, які дозволяють використовувати передові сучасні технології променевої терапії та успішно лікувати злоякісні новоутворення.

ХIV НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС КАРДІОЛОГІВ УКРАЇНИ ЗІБРАВ ПРОВІДНИХ НАУКОВЦІВ ТА ЛІКАРІВ СВІТУ

03.10.2013

           18-20 вересня 2013 року в м. Києві відбувся ХIV Національний Конгрес кардіологів України, присвячений 50-річчю створення Асоціації кардіологів України. У роботі цього форуму взяли участь понад 3 тисячі делегатів: лікарі та науковці з усіх областей України, фахівці з Росії, Великобританії, Чехії, Словенії, Франції, Греції, Латвії, США, Нідерландів. На конгресі були присутні відомий вчений Є. Браунвальд (США), академік П. Вардас (Греція), віце-президент Товариства кардіологів Франції професор А. Ажеж.

Як ефективно реалізувати пілотний проект?

26.09.2013

У відповідь на постанову Кабінету Міністрів України № 554 «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» від 12 червня 2013 р. Міністерство охорони здоров’я України видало 10 вересня цього року наказ № 794 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 1 червня 2012 року № 419».

Пам’ять про Анатолія Щербатого – назавжди в наших серцях!

26.09.2013

17 серпня 2013 року на 75-му році життя помер заслужений лікар України, колишній начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Анатолій Щербатий.

«Первинка» відчула переваги реформи

26.09.2013

У більшості країн світу основну структуру системи охорони здоров’я становлять первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) та спеціалізована допомога.

Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

15.10.2013

      Препарати від високого тиску можна купувати зі знижкою. Таку благодійну акцію влаштувала держава. Частково компенсуючи вартість ліків, медики хочуть заохотити людей, які мають високий тиск, лікуватися. Ліки від тиску зі знижкою може отримати кожна людина. Для цього потрібен тільки рецепт лікаря.

Обласний онкологічний диспансер зі знаком якості і чистоти

16.09.2013

Рівненський обласний онкологічний диспансер отримав звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Одразу шість відділень цього закладу влітку було нагороджено таким статусом у рамках Всеукраїнського проекту, який є спільною ініціативою Всеукраїнської Асоціації медичних сестер України та громадської організації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК).

Міжнародна програма триватиме в україні

16.09.2013

9 вересня щороку у світі відзначають Міжнародний день запобігання алкогольному синдрому плода (АСП), а саме порушенням фетального алкогольного спектра (ПФАС).

На рівненщині медичну допомогу покращуватимуть за грантові кошти

13.08.2013

У супроводі заступника голови облдержадміністрації Світлани Сад Паоло Беллі побував у Володимирецькому та Сарненському районах, а також обласному перинатальному центрі. Зокрема, у Володимирецькому районі міжнародний експерт оцінив участь громади в модернізації сільських медзакладів. Він вважає, що співпраця з людьми є запорукою успішності реформування медицини.

Ліки зі знижкою отримав лише кожен четвертий гіпертонік

13.08.2013

У Рівному відбулася міжрегіональна нарада-семінар за участю головного позаштатного терапевта МОЗ України, члена-кореспондента НАМНУ, д.м.н., професора Василя Нетяженка. Головні лікарі центральних районних лікарень, Центрів ПМСД, поліклінік, завідувачі поліклінічних відділень ЦРЛ, лікарських амбулаторій, районні та міські терапевти та кардіологи Рівненської та Волинської областей аналізували хід реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

На часі – державна цільова програма

13.08.2013

У рамках відзначення цього дня в Рівному відбулася прес-конференція та проведено вуличну акцію на майдані Незалежності «Переможемо С!». Під час акції рівняни безкоштовно пройшли експрес-тестування на гепатит С і В, отримали інформаційні матеріали, практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, а також почули історії пацієнтів у форматі «Живої бібліотеки».

Свято доброти

13.08.2013

Відбулося 20 липня в Рівненському обласному дитячому протитуберкульозному санаторії “Новостав”

Про пожежну безпеку та охорону праці

13.08.2013

На виконання доручення заступника голови облдержадміністрації В. Новака в обласному лікувально-діагностичному центрі ім.В. Поліщука відбулася семінар-нарада з керівниками та відповідальними особами лікарень з питань організації та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки в умовах підготовки до безпечної та стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014.

“Тактика ведення хворого з миготливою аритмією”

15.07.2013

Майстер-клас за такою темою відбувся в Рівному за участю провідних українських науковців з Київського інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска» НАМН України.

«Рівненські зустрічі» гуртують ортопедів-травматологів

15.07.2013

Традиційні «Рівненські зустрічі» лікарів ортопедів-травматологів з різних регіонів України відбулися нещодавно на базі санаторію «Червона калина».

Щоб реформи були ефективними…

25.06.2013

На початку червня цього року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України».

П’ятий український чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги визначив найкращих

25.06.2013

Нещодавно у Києві відбувся V Український чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги. Цього року чемпіонат мав статус міжнародного – в змаганнях брали участь команди не тільки з України, а й з Молдови, Польщі, Литви, Естонії та Словенії. 

Автомобіль для сімейного лікаря

25.06.2013

Напередодні Дня медичного працівника Корнинська амбулаторія загальної практики/сімейної медицини отримала автомобіль сімейного лікаря марки «Geely». Ключі від нього прибули вручати голови райдержадміністрації Василь Карпенчук, районної ради - Микола Свінтозельський. У числі гостей - заступник голови райдержадміністрації Сергій Подолін, начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександр Стребчук, головний лікар КЗ «Рівненський районний центр ПМСД» Валентин Ханенко.

Лікарняна каса дозволяє почуватися впевнено та захищено

25.06.2013

Життя – непередбачуване, і від нещасного випадку чи хвороби, на жаль, ніхто не застрахований. Втім, почуватися більш впевнено та захищено в скрутній ситуації допоможе громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» (ГО ЛКРО). Її діяльність спрямована на поліпшення умов медичного обслуговування населення шляхом медикаментозного, діагностичного і консультативного забезпечення.

Лабораторія з аналізу якості ліків: перші підсумки впровадження нових методів досліджень

25.06.2013

Минулого року наша область стала однією з семи в Україні, які отримали нове сучасне обладнання для проведення лабораторних досліджень якості лікарських засобів. Про те, як триває процес налагодження та використання цього обладнання – наша розмова із заступником начальника Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області Зоєю Наливайко та завідувачкою лабораторії Галиною Коротюк.

Особливе свято

17.06.2013

День медичного працівника – свято особливе, адже відзначають його не тільки люди у білих халатах, а й ті, кому вони повсякчас рятують здоров’я та життя. Тож не дивно, що під час урочистостей в обласному музично-драматичному театрі на адресу лікарів, медсестер і молодших медсестер лунали теплі слова вдячності та щирих побажань.

Служба крові готується до реформи

17.06.2013

14 червня кожного року ввесь світ відзначає День донора крові, вшановуючи добровольців, які дарують свою кров тим, хто потребує її життєдайної сили. Місія донора - благородна і почесна, адже покликана зберегти здоров’я тисячам людей, подарувати їм, можливо, єдиний шанс на життя.

Рівненські хірурги запатентували свій винахід

17.06.2013

Новаторський метод видалення жовчного міхура запатентували фахівці Центру лапароскопічних малоінвазивних хірургічних втручань Рівненської обласної клінічної лікарні – його завідувач, д.м.н., професор, головний хірург обласного УОЗ Юрій Семенюк та лікар-хірург, к.м.н. Володимир Федорук.

Заплануй сім’ю на здоров’я

16.05.2013

Заплануй сім’ю на здоров’я - основна думка традиційного «круглого столу», який щорічно проводиться за ініціативою фахівців управління охорони здоров’я та обласного центру здоров’я.

Перевірте свої родимки!

16.05.2013

В Україні розпочався «Тиждень діагностики раків шкіри» - щорічна акція, спрямована на своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань, яка проходить за ініціативою МОЗ та НАМН України. 

За самовіддану працю на ниві милосердя

16.05.2013

8 травня цього року в Рівному відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, а також 95-річчя з дня заснування цієї громадської гуманітарної організації на теренах України.

Медсестринство без кордонів

16.05.2013

Нещодавно у Львові відбулася медсестринська науково-практична конференція «Медсестринство без кордонів. Розвиток та перспективи».

Добрі традиції живуть серед нас

16.05.2013

Кожна представлена ними експозиція вражала яскравими барвами вишиванок, виробами народних умільців, розмаїттям Пасхальної атрибутики, поєднаних у чудові композиції.

Провідні хірурги україни зустрічалися на Рівненщині

30.04.2013

Протягом двох днів у Рівному працювали відомі українські хірурги-науковці та лікарі-практики. 18-19 квітня цього року тут тривала науково-практична конференція з міжнародною участю «Нестандартні ситуації в хірургії».

Вінницький досвід буде корисним для рівнян

30.04.2013

23 квітня цього року, за ініціативою заступника голови Рівненської облдержадміністрації Світлани Сад, з робочим візитом у Калинівському районі, що на Вінниччині, побувала делегація керівників та організаторів галузі охорони здоров’я Рівненщини.

Вакцинація – порятунок від недуг

17.05.2013

В рамках Європейського тижня імунізації «Попередити, захистити, щепити», який проходив в Україні з 22 по 27 квітня, на базі Рівненського обласного центру здоров’я відбулася акція длямедпрацівників дошкільних та шкільних дитячих закладів міста.

Екстрена медична допомога – це чиєсь врятоване життя…

30.04.2013

В Україні триває реформування служби екстреної медичної допомоги (ЕМД). Закон «Про екстрену медичну допомогу», набувши чинності 1 січня 2013 року, передбачає створення єдиної потужної служби, яка має забезпечувати максимально оперативний та ефективний порятунок життя і здоров’я українців.

“Сучасні підходи до діагностики та лікування захворювань органів травлення. Результати міжнародних клінічних досліджень — у практику”

30.04.2013

Під такою назвою 18-19 квітня 2013 р. в м. Києві на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика відбувся щорічний симпозіум з міжнародною участю — ювілейна XV Національна школа гастроентерологів, гепатологів України. В рамках симпозіуму був проведений Європейський післядипломний курс. Це традиційний захід, курс післядипломної освіти завжди відбувається в Європі перед Гастроентерологічним тижнем.

Свято здоров’я, спорту і гарного настрою відбулося, незважаючи на погоду

26.04.2013

Саме так можна сказати про захід, що відбувся минулої суботи в обласному центрі за підтримки Рівненської обласної держадміністрації, обласної ради, Рівненського міськвиконкому, обласного та міського управлінь охорони здоров’я. 

Інтервенційна кардіологія сьогодні

26.04.2013

На початку квітня в Рівненському державному базовому медичному коледжі відбулася науково-практична конференція для лікарів-кардіологів, судинних хірургів, терапевтів, анестезіологів, лікарів швидкої медичної допомоги та сімейних лікарів області. На ній розглядали сучасні підходи до ведення пацієнтів з ІХС та гострим коронарним синдромом.

«На першому місці – вчасне виявлення хворих на туберкульоз та їхнє якісне лікування»

17.04.2013

Наприкінці минулого року в галузі охорони здоров’я було прийнято непопулярне рішення: депутати Рівненської обласної ради проголосували за ліквідацію трьох лікувальних установ

Рівненські ортопеди-травматологи діляться досвідом

17.04.2013

Практичним досвідом рівненських лікарів ортопедів-травматологів зацікавилися їхні колеги з Києва та Львова

Центри ПМСД стануть фундаментом усієї галузі охорони здоров’я

09.04.2013

На останньому засіданні колегії обласного управління охорони здоров’я медична спільнота обговорила низку актуальних питань сьогодення.

Отруїлися діти

09.04.2013

У Рівненській області в інфекційному відділення Острозької центральної лікарні з попереднім діагнозом «гострий ентероколіт» перебувають 11 дітей.

Здоров’я – у наших руках

09.04.2013

До такого висновку дійшли учасники прес-конференції, приcвяченої Всесвітньому дню здоров’я.

Подарували дітям радість

09.04.2013

Другого квітня у дитячому відділенні центральної районної лікарні відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню дитячої книги.

Благодійна акція у «Новоставі»

09.04.2013

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в обласному дитячому протитуберкульозному санаторії «Новостав» відбулися гостини та благодійна акція.

Глаукома: успішні результати роботи офтальмологів

09.04.2013

У рамках проведення Всесвітнього дня захисту від глаукоми на Рівненщині відбулася нарада з офтальмологами області, де було підбито підсумки роботи служби за минулий 2012 рік і, зокрема, з глаукомними хворими.

«Запитай міністра»

09.04.2013

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова стурбована питаннями кадрового забезпечення фтизіатричної служби та професійного навантаження на лікарів-фтизіатрів України

Засідання обласного терапевтичного товариства

09.04.2013

Чергове засідання обласного терапевтичного товариства відбулося цими днями в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

Хіміки змагалися в медколеджі

09.04.2013

24-29 березня цього року відбулася 50-та ювілейна Всеукраїнська учнівська олімпіада з хімії. Вперше в історії вона проходила в Рівному і відбувалася на базі базового медичного коледжу та обласного ліцею.

Діти мають право народжуватися без вад

27.03.2013

Нещодавно в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти діагностики вроджених вад розвитку і спадкової патології», приурочена до 25-річчя діяльності медико-генетичної служби Рівненщини.

«Зупиніть туберкульоз протягом мого життя!»

27.03.2013

Під таким гаслом світова спільнота, традиційно 24 березня, відзначала в цьому році Всесвітній день боротьби з цієї хворобою. Туберкульоз є сьогодні глобальною проблемою світового масштабу. В Україні епідемія цієї недуги триває вже 18 років, а показники захворюваності населення є найвищими в Європі.

Медики підсумували зроблене

21.03.2013

Підсумки роботи лікувальних закладів області підбили на колегії управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації. Значну увагу приділили розвитку матеріально-технічної бази в рамках реформування медичної галузі.

Чисті та знезаражені руки медичної сестри – запорука безпеки та захисту

21.03.2013

Практично кожна людина хоча б один раз у житті буває у лікарні. В медичний заклад вона приходить за допомогою, з надією та вірою в одужання. Хворий довіряє лікарю своє здоров’я, а іноді й життя.

Право жити без болю

21.03.2013

«Таблетований морфін – ще один крок до адекватного знеболення» - прес-конференція з такої теми відбулася нещодавно в поліклініці № 2. Її було організовано Рівненським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за підтримки МФ «Відродження».

25 років медико-генетичній службі рівненської області

14.03.2013

Навесні цього року медико-генетичній службі Рівненської області виповнюється 25 років. За чверть століття вона пройшла чималий шлях становлення і розвитку, наповнений самовідданою працею фахівців – лікарів, медичних сестер, молодшого медперсоналу, інформаційних спеціалістів.

«Права та обов'язки підлітків зі збереження здоров'я»

14.03.2013

Під такою назвою 26 лютого цього року відбулося засідання круглого столу у Рівненській обласній державній бібліотеці. Захід відбувся у рамках університету «Здоров’я нації».  

Внутрішньолікарняні інфекції – прихована, але реальна загроза

14.03.2013

Науково-практичну конференцію для головних і старших медичних сестер лікувально-профілактичних закладів області організувала нещодавно Асоціація сестер медичних Рівненщини. Вона була присвячена проблемі профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій (ВЛІ) і відбувалася за участі фахівців Головного управління Держсанепідемслужби в Рівненській області та ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України».

На рівненщині відкрили перинатальний центр

05.03.2013

Тож відтепер область має медичний заклад європейського рівня. Для Рівненщини він був необхідним, адже в регіоні - один із найвищих рівнів народжуваності. Натомість кількість проблемних вагітностей і пологів теж вища.  

На допомогу знедоленим

05.03.2013

Підсумки діяльності за 2012 рік підбила президія правління Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України на своєму нещодавньому засіданні.

«Діалог з країною»

05.03.2013

22 лютого цього року Президент України Віктор Янукович з нагоди третьої річниці своєї інавгурації провів чотиригодинний телеміст «Діалог з країною».

Центр променевої терапії – взірець ефективної роботи

05.03.2013

На Рівненщині з робочим візитом побував цими днями віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Він відвідав, зокрема, Центр променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру.

Дефіциту імпортних ліків не буде

05.03.2013

Із 1 березня 2013 року в Україні запроваджується ліцензування імпортних ліків. Закон, який регламентує цей процес, набув чинності ще в серпні минулого року. Здавалося б, минуло достатньо часу, щоб всі його механізми були відрегульовані та узгоджені.

В атестаційні комісії включено медичних сестер

05.03.2013

11 лютого 2013 року управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації видало наказ № 18-к «Про організацію діяльності та затвердження персонального складу профільних атестаційних комісій УОЗ з атестації молодших спеціалістів з медичною освітою».

Перші в україні палати для дітей відкрито в обласному онкодиспансері

22.02.2013

Рівненський обласний онкологічний диспансер став єдиним закладом в Україні, який приймає на лікування дітей з онкопатологіями. Напередодні Всесвітнього дня захисту прав онкохворої дитини в місцевому Центрі променевої терапії було вперше відкрито блок палат спільного перебування матерів та дитини віком від 0 до 8 років.

Діагностичний центр реформ не уникне

22.02.2013

У Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука медпрацівники підбили підсумки роботи за минулий рік та визначили шляхи подальшої діяльності. Узагальнений аналіз зробленого колективу представили головний лікар закладу Володимир Кисіль і його заступники Микола Пасічник та Ігор Шумлянський. У роботі медичної ради брав також участь заступник начальника обласного УОЗ Ігор Добровольський.

«Ювілей – це як зустріч з зорею, тож завжди молодійте душею!»

11.02.2013

Ювілей - це завжди свято, яке очікуємо, до якого готуємося. Погодьтеся, не кожного року нам виповнюється п’ятдесят мудрих, досвідчених та ініціативних років. Тож ця дата найчастіше стає початком нового етапу в житті колективу людей, об’єднаних спільною роботою, творчими ідеями, планами та задумами.

Онкологи запровадили онлайн-консультації

11.02.2013

Рівненський обласний онкологічний диспансер, разом із Львівським і Донецьким онкоцентрами, під’єднано до телемедичної мережі. Тож відтепер медики мають можливість лікувати хворих в онлайн-режимі, консультуючись, за необхідності, з фахівцями провідних клінік України.

Аптеки без пандусів позбудуться ліцензії

11.02.2013

Два роки тому в Дніпропетровську стався випадок, відголосок якого нині відчула вся країна. Тоді місцевий інвалід-візочник не зміг потрапити в аптеку через невідповідність пандуса будівельним нормам.

Перинатальному центру дозволили приймати пацієнтів

11.02.2013

Цими днями в Рівненському обласному перинатальному центрі працювала експертна комісія, яка перевіряла готовність закладу до експлуатації після проведеної реконструкції.

Анестезіологів навчатимуть у Рівному

10.01.2013

Філію кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (АІТ) факультету післядипломної освіти (ФПО) Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького відкрили у Рівненській обласній клінічній лікарні. Відтепер рівненським лікарям-анестезіологам, щоб вдосконалювати свій професійний рівень, не потрібно їздити у Львів. Навчатися вони зможуть і в Рівному.

В охороні здоров’я – нові керівники

02.01.2013

В охороні здоров’я – нові керівники

Сьогодення вимагає від медиків «швидкої» якісно нової підготовки

02.01.2013

Лікарі швидкої медичної допомоги Рівненщини вкотре працювали над підвищенням свого фахового рівня. 35 спеціалістів з різних лікувальних установ області закінчили нещодавно цикл тематичного вдосконалення на базі навчально-тренувального відділу обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Сепсису в Україні немає?

10.01.2013

Нещодавно у Рівному вчергове побував директор Українського медичного Центру інтенсивної терапії сепсису, доцент, к.м.н., заслужений лікар України Леонід Харченко.

«Зварювання і термічна обробка живих тканин. Теорія. Практика. Перспективи»

27.12.2012

Під такою назвою у Києві відбувся науково-практичний семінар. Організатори заходу - Військово-медичне управління Служби безпеки України та Національна академія наук України.

Пілотний проект збереже життя і здоров’я мільйонам людей

27.12.2012

В Україні зареєстровано понад 12 мільйонів осіб, хворих на артеріальну гіпертензію, що становить 32% дорослого населення. Щороку цю хворобу виявляють в мільйона осіб. Аналіз загальної смертності населення нашої країни свідчить: 66,3% випадків смертей стаються через хвороби системи кровообігу.

«Лагідного вбивцю» здолає лише якісне лікування

27.12.2012

Епідемії вірусних гепатитів набувають в Україні загрозливих масштабів. За даними ВООЗ, в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковані вірусом гепатиту С. Як же здолати це підступне та небезпечне захворювання, яке ще називають “лагідним вбивцею”, йшлося на прес-конференції, що відбулася в обласному центрі здоров’я , організованій Рівненським обласним відділенням Всеукраїнської мережі ЛЖВ за участю фахівців УОЗ, лікувально-профілактичних закладів області для місцевих ЗМІ.

Чи з’явиться в Україні державна служба трансплантації

10.01.2013

Тема трансплантації донорських органів впродовж кількох тижнів займала певне місце на шпальтах друкованих видань та в соціальних мережах. Причина – можливі зміни в законодавстві, яке готують в Міністерстві охорони здоров’я України. Мова йде про те, щоб змінити чинну норму про «презумпцію незгоди» щодо віддачі анатомічного матеріалу померлої людини на «презумпцію згоди».

Гідне життя - до останньої хвилини…

20.12.2012

Полегшення фізичного болю й духовного страждання невиліковно хворих людей, надання їм можливість зустріти фінал свого життєвого шляху у комфортних умовах, відчуваючи підтримку навколишніх, - християнський обов’язок будь-якого суспільства.

Лікарі обговорили актуальні питання терапії

20.12.2012

Наприкінці листопада цього року в Рівненському базовому медичному коледжі відбувся науково-практичний семінар з внутрішньої медицини, організований управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації та обласним терапевтичним товариством (голова - к.м.н. В.С. Підлісна).

«Гінекологія:актуальні питання сьогодення»

13.12.2012

Під такою назвою в Рівному відбулася науково-практична конференція за участю провідних столичних фахівців цього напряму.

Сучасні методи променевої терапії – новий підхід у лікуванні онкохворих

13.12.2012

Променева терапія – один з основних методів лікування онкологічних захворювань. За даними ВООЗ, її потребують 70-75% хворих на рак. І в економічно розвинутих країнах такий метод лікування у різних варіаціях використовують у більшості випадків, на відміну від України, де рівень матеріально-технічного забезпечення лікувальних закладів значно нижчий.

Гостинна зустріч, незабутні враження

13.12.2012

16 листопада цього року на запрошення Тернопільської асоціації медичних сестер делегація головних і старших медсестер з різних лікувальних закладів нашої області на чолі з головою Асоціації сестер медичних Рівненської області Людмилою Романішиною-Лановською побувала з дружнім візитом у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні.

«Єдине вікно» для віл-інфікованих створюють в обласному центрі боротьби зі снідом

13.12.2012

Цими днями в Рівненському обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом (РОЦПБ) відбулася прес-конференція для місцевих ЗМІ. Приводом для зустрічі медиків закладу і представників МБФ «Майбутнє без СНІДу» з журналістами став Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який світова спільнота щороку відзначає 1 грудня, а також 10-річчя з дня створення на Рівненщині Центру боротьби з цією хворобою. Напрацювань у них, як виявилося, є вже чимало.

Чергова перемога наших спортсменів

13.12.2012

Нещодавно на спортивній базі Рівненського коледжу економіки та бізнесу відбулася Міжгалузева спартакіада Рівненської обласної організації ФСТ “Спартак”, присвячена року спорту та здорового способу життя.

З любов’ю і милосердям

28.11.2012

Про хід виконання стратегії розвитку Рівненської обласної організації Товариства Червоного Хреста України до 2020 року та реалізацію завдань, запланованих на 2012 рік, ішлося під час чергового засідання членів правління цієї громадської організації.

Рівненські медсестри стажувалися в італії

28.11.2012

Із 21 жовтня по 1 листопада 2012 року делегація українські спеціалісти пройшли стажування на базі клініки Spedali Civili м. Брешіа (Італія).

Віталій Бойко: «Наші краяни відчувають позитивні зрушення у медицині...»

22.11.2012

Здоров’я людей - найвища цінність суспільства, про яку невтомно піклуються медичні працівники. Як ведеться їй сьогодні – розповів начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, заслужений лікар України Віталій Бойко.

«хірургія хребта сьогодні»

22.11.2012

Міжрегіональна науково-практична конференція під такою назвою відбулася нещодавно в Рівному. Сюди з’їхалися провідні фахівці України, щоб обговорити важливі питання цього напряму.

Максимально наближаючись до європейських стандартів

22.11.2012

Нещодавно в Гомелі (Білорусь) відбулася щорічна науково-практична конференція радіологів, присвячена актуальним питанням променевої терапії в онкології. Участь у ній взяли провідні фахівці спеціалізованих європейських клінік.

Тиск і цукор – під контролем

22.11.2012

Акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, відбулася минулого тижня на базі Рівненської міської поліклініки №2.

«солодка» хвороба та її гіркі наслідки

22.11.2012

Про ситуацію, що склалася із захворюванням на цукровий діабет в області, причини виникнення хвороби та допомога хворим у забезпеченні їх життєво необхідними препаратами, йшлося на засіданні круглого столу напередодні Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом. Захід проводився з ініціативи обласного центру здоров’я для місцевих журналістів за участю представників управління охорони здоров’я, спеціалістів медичних установ області, педагогів.

Більше тисячі жителів області лікуватимуть столичні професори

13.11.2012

Це передбачено в Меморандумі про співпрацю, який підписали Президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк та заступник голови облдержадміністрації Світлана Сад.

Слідуючи за національним планом дій

13.11.2012

Підсумки роботи закладів охорони здоров’я Рівненщини за дев’ять місяців 2012 року аналізували учасники засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке відбулося наприкінці жовтня. Говорили вони також і про першочергові завдання щодо подальшого реформування галузі та поліпшення якості надання медичної допомоги населенню.

Сучасне обладнання для стоматкабінету

13.11.2012

Сучасне обладнання для стоматологічного кабінету від благодійного фонду «Юхименко» отримали медики Бабинської амбулаторії загальної практики/сімейної медицини, що в Гощанському районі. Вручила його член та співзасновниця фонду Ірина Юхименко.

Екстрена допомога буде ще доступнішою

13.11.2012

Нині фахівці розробляють обласну програму реформування служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на 2013 - 2015 роки. Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Василь Берташ.  

«твоє здоров’я у твоїх руках: профілактика інфекційних захворювань»

13.11.2012

Під такою назвою 5 листопада в Рівненській обласній державній бібліотеці в рамках університету «Здоров’я нації» відбулася інформаційно-просвітницька акція.

Семінар у зальцбургу

13.11.2012

Сьогодні паліативна медицина України перебуває лише на перших етапах розвитку, тому дуже важливим є вивчення досвіду надання допомоги невиліковно хворим в розвинених країн Європи та США.

Нові видання – нові знання

13.11.2012

З ініціативи бібліотекаря медичної бібліотеки КЗ “Володимирецька ЦРЛ” Тетяни Чугай та на прохання медичних працівників району з обласної науково-медичної бібліотеки для перегляду було виділено майже 300 примірників нових книг та журналів медичної тематики.

Доступність медичної допомоги на володимиреччині – за рахунок ефективного менеджменту

30.10.2012

Минулого тижня у Володимирецькому районі відбулася виїзна колегія обласної державної адміністрації. Робочу поїздку голів райдержадміністрацій та райрад очолили голова ОДА Василь Берташ та заступник голови обласної ради Михайло Кривко.

Грип — висококонтагіозна респіраторна інфекція

30.10.2012

Грип — гостра висококонтагіозна антропонозна респіраторна інфекція вірусної етіології, що характеризується явищами загальної інтоксикації, симптомами ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і частими ускладненнями, переважно з боку органів дихання.

Надання висококваліфікованої медичної допомоги неможливе без наявності в лікувальних закладах сучасного медобладнання і підготовленого медичного персоналу

30.10.2012

На початку вересня 2012 року в центральній міській лікарні м. Рівне почала працювати
одна із сучасних моделей ангіографів фірми „PHILIPS integris”.

Як україні досягнути якісно нового рівня охорони здоров’я?

24.10.2012

11-12 жовтня цього року в Житомирі відбувся V з’їзд спеціалістів із соціальної медицини та організаторів охорони здоров’я України, на якому було розглянуто низку актуальних проблем медичної галузі.

Американці презентували програму mile для дітей з фетальним алкогольним спектром порушень

24.10.2012

Семінар-тренінг з міжнародною участю відбувся цими днями в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.

В обласному онкодиспансері вперше в україні запровадили надсучасний метод променевої терапії

24.10.2012

Відколи Рівненський обласний онкологічний диспансер наростив лікувальні потужності завдяки підтримці Фонду Рината Ахметова «Розвиток України», його фахівці не оминають жодної нагоди наблизити рівень надання медичної допомоги пацієнтам до світових стандартів, вдосконалюють свій фаховий рівень і використовують усі можливості наявного обладнання. 

Опікунська рада перинатального центру розпочала роботу

16.10.2012

20 грудня 2012 року заплановано відкриття реконструйованого Рівненського обласного перинатального центру. Це буде сучасний заклад, оснащений не лише новітнім медичним обладнанням. Тут працюватимуть високопрофесійні лікарі та медичні сестри, які надаватимуть пацієнткам ефективну медичну допомогу європейського рівня.

Обмежимо поширення грипу

17.10.2012

Грип – гостре вірусне захворювання, що характеризується коротким інкубаційним періодом (12-48 годин), ураженням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, розвитком інтоксикації, лихоманкою, потенційною спроможністю уражати інші органи і системи. Джерелом інфекції є хвора людина. Шлях передачі – повітряно-крапельний.

Здоровий спосіб життя зміцнює імунітет

17.10.2012

ВООЗ офіційно визначила 40 причин ослаблення імунітету. Основні з них: погіршення екології, стреси, незбалансованість харчування, неправильне призначення антибіотиків, хіміотерапія.

Як уникнути осінньої застуди

17.10.2012

В медичному довіднику хвороба під назвою «застуда» відсутня, однак люди хворіють на неї в середньому тричі на рік. На сьогодні існує понад 250 вірусів. Поза лабораторних умов важко з'ясувати, який з них потрапив до організму, тому офіційний діагноз звучить як ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція.

15 років – приємна «екстрасистола»

16.10.2012

У жовтні минає 15 років, відколи в Рівненській обласній клінічній лікарні запрацював Центр лікування складних порушень серцевого ритму та ендоваскулярної рентгенхірургії. І хоч за цей час не всіх, поставлених раніше, цілей медикам вдалося досягти, вони все ж переповнені оптимізмом. Мовляв, півтора десятка років – ще не час, щоб підводити останню риску. Їм є ще куди рости і чого прагнути.

Почесна нагорода

16.10.2012

За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до обраної справи, значний особистий внесок у навчання і виховання учнівської молоді та з нагоди Дня працівників освіти

Приз глядацьких симпатій – у медсестри-анестезиста

16.10.2012

4-6 жовтня цього року в Тернополі відбувся VI Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал». Від Рівненщини участь у ньому брав медсестра-анестезист Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука Юрій Антонюк. Він гідно представив сестринську спільноту нашого краю, ввійшовши в десятку найкращих конкурсантів і виборовши приз глядацьких симпатій.

Кафедра медичної діагностики і терапії фпдо львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького: досягнення та перспективи

16.10.2012

Клінічною базою кафедри став Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В.Поліщука. Основою професорсько-викладацького складу кафедри є досвідчені викладачі з 10-річним досвідом роботи. З 1996 по 2006 р. на базі РОКЛДЦ ім. В.Поліщука працювала кафедра діагностики і медичної інформатики Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.

На порядку денному виїзної колегії – первинна медична допомога

08.10.2012

Виїзна колегія обласного УОЗ відбулася минулого тижня в Сарнах. У рамках її проведення медики відвідали Ясногірську лікарську амбулаторію загальної практики/сімейної медицини, ФАП у селі Федорівка та Клесівську районну лікарню.

Фахівець європейського ґатунку

08.10.2012

Ірина Тарасюк, фельдшер швидкої медичної допомоги Березнівської ЦРЛ, віднині є фахівцем європейського ґатунку. Пройшовши нещодавно навчання на курсі ALS «Спеціалізовані реанімаційні заходи» у Кракові (Польща) та витримавши непростий іспит, вона отримала сертифікат Європейської ради реанімації, який засвідчує її спроможність надавати реанімаційну медичну допомогу пацієнтам відповідно до європейських стандартів.

Перший національний конгрес з паліативної допомоги

08.10.2012

Наприкінці вересня цього року в м. Ірпінь відбувся Перший національний Конгрес з паліативної допомоги. Його організаторами були Міністерство охорони здоров’я України та Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.

Не долайте психологічних проблем самотужки

08.10.2012

Про психічне здоров’я людей, чинники, які впливають на нього, профілактичні заходи та методи лікування йшлося на засіданні «круглого столу», приуроченого Всесвітньому дню психічного здоров’я. 

Брахітерапія - оптимальне рішення для лікування онкопатології

01.10.2012

Нещодавно в Рівненському обласному онкологічному диспансері відновив роботу кабінет брахітерапії. Після вимушеної трирічної перерви, зумовленої виходом з ладу обладнання, медики знову отримали можливість надавати пацієнтам якісну медичну допомогу сучасного рівня.

Ремонт фапу – це турбота про здоров’я селян

01.10.2012

У Вельбівному відремонтували приміщення ФАПу. Це вже другий відновлений в Острозькому районі цього року сільський медичний заклад.

«Живе» спілкування наштовхує на нові ідеї

01.10.2012

Восени цього року виповнюється 10 років з моменту заснування Асоціації медичних сестер Миколаївської області. Отож 5-8 вересня 2012 року в м. Очакові відбулися заходи, присвячені цій події. Запрошення до участі в них отримали й медичні сестри Рівненщини.

Вакцинація проти грипу

01.10.2012

Враховуючи ситуацію минулого епідемічного сезону, ВООЗ прогнозує в сезон 2012-2013 рр. в Україні переважну циркуляцію вірусів грипу А (H1N1), а саме штаму А (California/7/2009) рdm09-подібний вірус, а також вірусів A(H3N2)/Victoria/361/2011 подібний вірус та B/Wisconsin/1/2010-like вірусу (Ямагата лінії), станом на 20.08.2012 року державну реєстрацію та дозвіл для використання в Україні отримали наступні вакцини.

Cучасний кабінет брахітерапії відкрито в онкодиспансері

12.09.2012

За сприяння фонду Рината Ахметова «Розвиток України» в Рівненському обласному онкодиспансері відкрили сучасний кабінет брахітерапії (для лікування за європейськими технологіями онкоутворень порожнинних органів). Символічну стрічку перерізали голова Фонду Анатолій Заболотний, директор департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Микола Хобзей, голова облдержадміністрації Василь Берташ, перший заступник голови облради Михайло Кривко.

«Швидкі» забезпечили медикаментами

12.09.2012

Область вперше отримала цільову субвенцію з держбюджету на придбання лікарських засобів, необхідних для надання невідкладної медичної допомоги краянам.

Для мешканців новоукраїнки – нова амбулаторія сімейної медицини

12.09.2012

У селі Новоукраїнка, що у Рівненському районі, запрацював сучасний медзаклад. Під нього реконструювали другий поверх адмінприміщення сільської ради.

«Нове обличчя» амбулаторії села Кутянка

12.09.2012

Завершення реконструкції амбулаторії загальної практики/сімейної медицини села Кутянки Острозького району стало радісною подією не лише для мешканців цього населеного пункту, а й сусідніх Батьківців, Болотківців, Данилівки, Ілляшівки, Новородчиць, Теремного та Вілії, мешканців яких обслуговує цей медзаклад.

Про хід реалізації Національного проекту “Нове життя” - нова якість охорони материнства та дитинства”

27.08.2012

Для подальшого розвитку перинатальної допомоги в Рівненській області у м. Рівне проводиться реконструкція з добудовою комунального закладу « Обласний перинатальний центр» Рівненської обласної ради.

Про хід реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

27.08.2012

В Рівненській області, як і в цілому в Україні, гіпертонічна хвороба є найпоширенішим захворюванням серед хвороб системи кровообігу.

Про прес-брифінг за участі віце-Прем’єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової

27.08.2012

Управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації інформує, що 29 серпня 2012 року о 1200 на базі Рівненського обласного онкологічного диспансеру відбудеться прес-брифінг за участі віце-Прем’єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової

Робота як мистецтво

27.07.2012

Як жартують анестезіологи, їхня робота – багато в чому не наука, а мистецтво, і як будь-яке мистецтво, вона зрозуміла та цікава тільки тим, хто пізнав її тонкощі. А ще кажуть, щоб стати хорошим спеціалістом, мало знати анестезіологію, треба ще й мати характер.

Рівненські медики вивчають досвід польських колег.

09.08.2012

З 2 по 5 серня нинішнього року на запрошення віце–маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства Марека Сломи відбувся візит делегації від Рівненської області, очолюваної заступником голови РОДА Світланою Сад та за участю начальника управління охорони здоров»я облдержадміністрації Віталія Бойка, головних лікарів обласних та районних медичних закладів Рівненщини.

У пам’ять про видатного офтальмохірурга сучасності

27.07.2012

Щороку 8 серпня, у день народження видатного лікаря-офтальмолога сучасності, академіка Святослава Федорова світова спільнота відзначає Міжнародний день офтальмології. Традиційно головною подією цього дня є благодійна акція «Прекрасні очі – кожному!», започаткована у 2000 році учнями та послідовниками Святослава Миколайовича як данина його пам’яті.

Їм ще подякують тисячі дітей…

27.07.2012

Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Новостав» цими днями відзначив 65-й день народження. Здавалося б, вік у закладу – дуже поважний, і за десятиріччя його історії чимало пережито: становлення, розбудова, реорганізація, розвиток…  

«Заспокійливі травички» здатні вирішувати важливі клінічні проблеми

27.07.2012

У Рівненській обласній клінічній лікарні відбулася науково-практична конференція, до участі в якій було запрошено широке коло лікарів різних фахів – терапевтів, кардіологів, гастроентерологів, неврологів, анестезіологів та ін. Захід було присвячено сучасним рекомендаціям щодо діагностики та лікування артеріальної гіпертензії. Втім, учасники конференції розглянули також ще чимало інших актуальних та цікавих аспектів із загальнолікарської практики.

Проект покликаний зробити ліки від гіпертонії доступнішими

27.07.2012

Вже з 1 вересня цього року рецепт на ліки від гіпертонії має стати фінансовим документом, за яким пацієнти отримуватимуть від держави певну компенсацію від вартості медикаментів. Це передбачено другим етапом реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Втім, хоч виконувати проект розпочали в Україні ще з 1 червня, у лікарів і фармацевтів все ще виникає чимало запитань з цього приводу.

Гіпертоніки отримуватимуть ліки безплатно

23.07.2012

…якщо їхня вартість не перевищуватиме фіксованої ціни, і оплачуватимуть лише різницю, якщо препарати коштуватимуть дорожче.

'Круглий стіл' - 'Комунікації щодо зміцнення репродуктивного здоров'я і здоров'я матері та дитини'

25.07.2012

В приміщенні Рівненської обласноїадміністрації 31 липня 2012 р. з 9.00 до 13.00 год. планується провести "круглий стіл" з метою розробки стратегії впровадження спільного проекту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС) "Комунікації щодо зміцнення репродуктивного здоров'я і здоров'я матері та дитини (РЗМД)"

Спека й лікарські засоби

23.07.2012

На жаль, багато людей постійно вживають різні лікарські засоби, що потребує їхнього зберігання в домашніх умовах. Однак не всі знають, що під впливом високої температури властивості препаратів можуть змінюватися.

«Клініка, дружня до молоді»

23.07.2012

Уже більше року в місті Рівне на базі дитячої консультативної поліклініки Рівненської обласної дитячої лікарні працює відділення медико-соціальної допомоги підліткам та молоді „Клініка дружня до молоді” (КДМ). Цей проект ЮНІСЕФ був створений з метою збереження фізіологічного та психологічного здоров’я підлітків та молоді віком від 10 до 24 років.

Пілотний проект - для соціально незахищених хворих на ГХ

23.07.2012

Відбулася колегія обласного управління охорони здоров’я, одним із питань якої було впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Лікувально-діагностичні новини для лікарів-терапевтів

23.07.2012

Низку актуальних питань було розглянуто на черговому засіданні обласного терапевтичного товариства, яке відбулося нещодавно у Рівненському базовому медичному коледжі. Новими підходами, а також власним досвідом діагностики та лікування різних захворювань поділилися з рівненськими лікарями відомі українські науковці з Києва та Львова.

«Експерт» безплатно обстежуватиме дітей з підозрою на рак

23.07.2012

В медично-діагностичному центрі «Експерт», який функціонує на базі Рівненської обласної клінічної лікарні безплатно обстежуватимуть дітей з підозрою на онкозахворювання. Таку безстрокову соціальну програму з назвою «Крок назустріч» ініціювало керівництво цього приватного медичного закладу.

У перспективі – проведення спільних конференцій з лідерства та правових етичних засад в медсестринстві

23.07.2012

22-23 червня 2012 року у Львові з діловим візитом перебувала група медичних сестер дитячих обласних та міських ЛПЗ в рамках програми обміну досвідом в галузі медсестринства.

«Рівненські зустрічі» не зрадили традиціям

23.07.2012

На теренах нашої області нещодавно відбулися традиційні щорічні «Рівненські зустрічі» лікарів ортопедів-травматологів.

3100 геніїв – розплата україни за йододефіцит

23.07.2012

Йододефіцитні захворювання значною мірою визначають стан психологічного і психічного здоров’я населення, а також потенційний рівень інтелектуальної активності суспільства.

У гощі буде свій охматдит

23.07.2012

Нещодавно у Гощанській ЦРЛ відбулася зустріч першого заступника голови ОДА Анатолія Юхименка та начальника головного управління з питань будівництва й архітектури облдержадміністрації Юрія Сідлецького з головою Гощанської райдержадміністрації Геннадієм Владичуком, головою районної ради Степаном Гречичем.

Центр променевої терапії – високий рівень організації та професіоналізму

23.07.2012

Чотирічний Іллюша – візитна картка центру променевої терапії Рівненського обласного онкодиспансеру. Три роки тому в нього виявили ретинобластому очного яблука. Роки виснажливого лікування приносили лише тимчасове полегшення. Нарешті фахівці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова винесли страшний для родини вирок – потрібна операція з видалення ока…

Мистецтво лікування від катерини амосової

23.07.2012

У Рівному побувала Катерина Амосова – д.м.н., професор Національного університету ім. О.О. Богомольця. Відома українська лікарка та науковець провела для рівненських лікарів-кардіологів, реаніматологів та інших спеціалістів тригодинний майстер-клас на тему: «Гострий коронарний синдром: мистецтво лікувати за стандартами».

Зло, що руйнує життя

23.07.2012

Про руйнівну силу наркотиків на людський організм, боротьбу з їхнім незаконним розповсюдженням та профілактичні перешкоди, які повинні стати заслоном на шляху до цієї згубної звички - йшла мова на засіданні круглого столу, організованого управлінням охорони здоров’я та обласним центром здоров’я і приуроченого до Міжнародного дня боротьби з наркотиками та їхнім незаконним обігом.

Рівненщина готується до впровадження нового проекту

23.07.2012

Враховуючи вже значний досвід співпраці ЮНІСЕФ в нашій області, 21-22 червня представники спільного проекту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарського бюро співробітництва «Комунікації щодо зміцнення репродуктивного здоров’я матері та дитини» побували на Рівненщині і відвідали низку лікувальних закладів області.

40 років без права на помилку

23.07.2012

Чи можна уявити повноцінну лікарську допомогу без лабораторної діагностики? Якісні та інформативні аналізи, найпоширеніші “класичні” та сучасні високотехнологічні обстеження є невід’ємною складовою лікувального процесу.

Реальний приклад спільної роботи влади і громади

23.07.2012

Керівники області та району, депутати обласної та районних рад напередодні професійного свята - Дня медичного працівника урочисто відкрили оновлене хірургічне відділення Здолбунівської центральної районної лікарні.

Центри первинної медико-санітарної допомоги до кінця року повинні запрацювати в кожному районі

20.06.2012

Останнє чергове засідання колегії обласного УОЗ було виїзним і відбулося у Березнівському районі. Захід проходив у присутності заступника голови облдержадміністрації Світлани Сад і керівників Березнівського району – голови райдержадміністрації Ігоря Мельника і голови райради Віталія Лашти, а також заступників голів інших райдержадміністрацій.

«Кожний донор крові – герой!»

20.06.2012

Під таким гаслом цього року світова спільнота відзначала Міжнародний день донора крові. Вже традиційно щороку 14 червня, у день народження Нобелівського лауреата, відкривача системи груп крові АВО Карла Ландштейнера, ми вшановуємо людей з безмежним почуття милосердя, гарячим серцем і щирою душею, тих, хто безкорисливо віддає частинку своєї крові задля порятунку інших людей.

Дні діагностики раку шкіри проводяться в україні

16.05.2012

Дні діагностики раку шкіри розпочалися на Рівненщині з початку травня. Фахівці дерматовенерологічної та онкологічної служб мають за мету привернути увагу суспільства до цього небезпечного захворювання та сформувати у населення краю відповідальне ставлення до свого здоров’я задля ранньої діагностики злоякісних новоутворень шкіри.

Свято милосердя, доброти та гуманізму

16.05.2012

8 травня цього року червонохрестівці вийшли на майдани й вулиці по всій Рівненщині, щоб ознайомити наших краян з діяльністю обласної, міських і районних організацій Товариства Червоного Хреста України та привернути увагу суспільства до проблем знедолених і немічних громадян. Таким чином вони відзначили Всесвітній день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця - свято милосердя, доброти та гуманізму.

Неврологи ознайомилися із сучасними досягненнями світової медицини

16.05.2012

Про кардинальні зміни у світовій медицині говорили провідні лікарі-неврологи України та закордону, за участю яких 18-20 квітня цього року в м. Судак (АР Крим) відбулася 14 Міжнародна конференція. До її роботи долучилися майже 1,5 тисячі фахівців з різних регіонів нашої країни. Були серед них і лікарі-неврологи лікувальних закладів Рівного і Рівненської області на чолі з головним позаштатним неврологом обласного УОЗ Анатолієм Гринчуком.

«Рівненські медичні ралі - 2012»: переможцями стали найпрофесійніші!

29.03.2012

IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги «Рівненські медичні ралі - 2012» відбувся 22-23 березня цього року в нашій області. За звання найвправнішої команди та кубок переможця змагалися 33 бригади швидкої медичної допомоги з різних регіонів України, а також Польщі, Данії та Литви. Рівненщину представляли дві бригади медиків – з Рівненської міської станції ШМД та Гощанської ЦРЛ, які, до речі, гідно справилися із завданнями ралі і опинилися серед переможців...

Нове обладнання, нові перспективи

29.03.2012

Оснащення закладів охорони здоров’я Гощанського району збагатилося двома електрокардіографами. Їх вручив фельдшерам Тучинської та Бугринської амбулаторій загальної практики/сімейної медицини перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. Він також оглянув нещодавно придбаний для райлікарні рентгенівський апарат, який допомагає медикам у описі ренгензнімків. Ще два таких медапарати дещо раніше отримала Бабинська амбулаторія.

МЕДИЧНА СПІЛЬНОТА ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я У 2011 РОЦІ

13.03.2012

29 лютого 2012 року під час засідання підсумкової колегії УОЗ ОДА було підбито підсумки діяльності закладів охорони здоров'я області у 2011 році та реалізації завдань щодо подальшого реформування галузі і поліпшення якості надання медичної допомоги населенню в контексті Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава". У заході взяли участь начальник управління охорони здоров'я ОДА Віталій Бойко, члени колегії, начальники відділів охорони здоров'я райдержадміністрацій, керівники обласних та міських ЛПЗ, директори медичних навчальних закладів, головні позаштатні спеціалісти УОЗ ОДА.

22-23 березня 2012 р.

13.03.2012

Відбудуться IV-ТІ МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ БРИГАД ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ "РІВНЕНСЬКІ МЕДИЧНІ РАЛІ – 2012" на базі санаторіїв «Пролісок» та «Червона калина» та загальні збори ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги».

НА РІВНЕНЩИНІ Є МОЖЛИВОСТІ, ЩОБ ДІАГНОСТУВАТИ ВРОДЖЕНІ ПАТОЛОГІЇ НА 90%

13.03.2012

Нещодавно в Рівному на базі обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука відбулося традиційне щомісячне заняття з районними лікарями-педіатрами і заступниками головних лікарів з охорони материнства і дитинства.

У перший день весни на Рівненщині народилася трійня

06.03.2012

Перший день весни приніс на Рівненщину приємну подію. Першого березня до нашого краю «прилетів» лелека з трійнею малюків - першою в цьому році в області і другою – в Україні.

На рівненщині обрали переможців обласного рейтингу популярності «гордість рівненщини»

06.03.2012

Проект реалізовують вже другий рік поспіль. І за цей час він став ще популярнішим. Так, нині краян, якими можна пишатися, визначали вже не в шести, як минулоріч, а в дев’яти номінаціях: «Влада та політика», «Бізнес», «Культура і духовність», «Медицина», «Спорт», «Освіта», «Безпека і правопорядок», «Сільське господарство», «Громадська діяльність, благодійництво». Загалом на звання «Гордість Рівненщини» претендували більше півтисячі жителів Рівненщини.

Алергічні захворювання лор-органів не втрачають актуальності

06.03.2012

Нещодавно в Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена проблемі алергічних захворювань лор-органів і зокрема поліпозу носа. Своїм досвідом під час заходу ділилися провідні лікарі-ринологи з Туреччини, Японії, Німеччини, Польщі, США, Канади та інших країн світу. Нагоду ознайомитися з їхніми напрацюваннями мали й фахівці з Рівненщини. Нашу область на конференції представляли 13 лікарів-отоларингологів на чолі з головним спеціалістом обласного УОЗ, завідувачкою Центру мікрохірургії вуха та сурдоневрології обласної клінічної лікарні Неонілою Сливюк.

Яким був 2011 рік для неврологів області

06.03.2012

23 лютого 2012 року на базі обласної клінічної лікарні відбулася нарада міських, районних неврологів і завідувачів відділень, яку проводив головний позаштатний невролог УОЗ ОДА, завідувач неврологічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні, автор публікації Анатолій Гринчук.

В області збільшується кількість хворих на грип

06.03.2012

У зв’язку із зміною погодних умов – потеплінням, збільшенням вологості, збільшується вірогідність зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Адже оптимальною температурою для розповсюдження грипу та ГРВІ є 00С (+3; - 3).

Обласний лікфіздиспансер святкує ювілей

06.03.2012

Ось уже шість десятиліть функціонує на теренах Рівненщини обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. У перший день весни його медпрацівники відзначили славний ювілей. Підвівши підсумкову риску багаторічної діяльності, вони водночас вірять і в хорошу перспективу закладу.

Загальна інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень станом на 02.03.2012р.

06.03.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області за період з 27 .01.2012р. по 29.02.2012р. станом на 02.03.2012р. 07 год.00хв.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 02.03

06.03.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на  02 березня 2012 р. 07 год.00 хв.

Сучасні підходи в лікуванні захворювань терапевтичного профілю

01.03.2012

Цими днями в Рівному на базі державного базового медичного коледжу відбулося чергове засідання обласного терапевтичного товариства. Свої виступи увазі рівненських лікарів запропонували відомі науковці з Києва, Львова та Івано-Франківська. Учасників заходу вітали начальник обласного УОЗ Віталій Бойко, головний терапевт обласного УОЗ Олена Качан і голова обласного терапевтичного товариства Вікторія Підлісна.

Медичні послуги для селян робитимуть доступнішими

01.03.2012

На Рівненщині цьогоріч побільшає лікарських амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, запевнила заступник голови облдержадміністрації Світлана Сад. Адже саме в таких закладах первинної ланки краяни отримують якісні, доступні та професійні послуги. В цьому Світлана Сад пересвідчилася, ознайомившись з роботою лікарської амбулаторії в селі Сопачів Володимирецького району.

Хорошому почину меж немає!

20.02.2012

8 лютого 2012 року перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко, голова райдержадміністрації Василь Карпенчук, голова районної ради Микола Свінтозельський вручили Рівненській центральній районній лікарні, а відтак - жителям району, два дуже необхідних подарунки: новий автомобіль швидкої допомоги (до речі, придбаний спільно за кошти районного бюджету і сільських та селищних рад) та сучасний рентген-діагностичний комплекс на два робочі місця «Система OPERA RT 20» італійського виробництва вартістю майже 1 млн. грн.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 24.02

24.02.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на 24  лютого 2012 р. 07 год.00 хв.

На Рівненщині створено перший в області центр первинної медичної допомоги

21.02.2012

Із 1 січня цього року він запрацював у Березнівському районі. Які зміни в медичну галузь привніс новий заклад, розповів “МВ+” начальник відділу охорони здоров’я Березнівської райдержадміністрації Ігор МОТРУНІЧ.

Відзначили медиків району

20.02.2012

Під час засідання медичної ради Рівненської ЦРЛ оголосили рейтинг серед лікарських амбулаторій загальної практики/сімейної медицини району. Перемогу здобула Обарівська ЛА ЗП/СМ.

ПОЧУВАТИСЯ РІВНИМИ СЕРЕД РІВНИХ

10.02.2012

Нещодавно у Рівненському державному базовому медичному коледжі відбулася наукова конференція «Компетентнісний підхід до формування медичної освіти в інтересах сталого розвитку України». Подібні заходи за участю керівників і викладачів медичних навчальних закладів Рівненської області вже традиційно проводяться щороку.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 17.02

17.02.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на 17 лютого 2012 р. 07 год.00 хв.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 16.02

17.02.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на 16 лютого 2012 р. 07 год.00 хв.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 15.02

15.02.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на 15 лютого 2012 р. 07 год.00 хв.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 10.02

10.02.2012

Інформація про кількість постраждалих від перехолодження та обморожень у Рівненській області станом на 10 лютого 2012 р.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 09.02

10.02.2012

Потерпілі госпіталізовані за добу з 08.02.2012 по 09.02.2012рр. станом на 07 год. 00 хв.

РІВНЯНИ ТРАВМУЮТЬСЯ ПЕРЕВАЖНО НА ВУЛИЦІ

10.02.2012

Зима, разом із довгожданими снігом і морозами, принесла нам ще й чимало незручностей. І насамперед це – ожеледиця. Вона не тільки ускладнює пересування людей і транспорту, але й нерідко призводить до нещасних випадків і травмування.

ГОЩАНЦІ ВІТАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ РЕЙТИНГУ ПОПУЛЯРНОСТІ

10.02.2012

Великі люди творять великі діла. А що це справді так, ми вкотре переконалися під час підбиття підсумків щорічного рейтингу популярності «Гордість району». У число гощанців, удостоєних найпрестижнішої нагороди уплелися імена тих, хто відкинувши власні інтереси й проблеми, творить історію краю, щоденно примножуючи його здобутки. Серед переможців є й лікарі. Тож щиро вітали їх не лише керівники району, а й медичні працівники, дякуючи за успіх, який підтверджено не словами, а на ділі.

ЯКИМ БУВ 2011 РІК ДЛЯ РІВНЕНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ

10.02.2012

Наприкінці січня в Рівненській центральній районній лікарні відбулася медична рада за підсумками роботи закладу в 2011 році. Про результати роботи лікарні завідувачам і старшим медсестрам відділень звітував головний лікар Євген Кучерук. Участь у медраді взяла також заступник начальника міського УОЗ Вікторія Покоєвчук.

Інформація щодо кількості постраждалих осіб від переохолодження станом на 08.02

10.02.2012

За даними КЗ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" з 27 січня по 7 лютого 2012 року до лікувальних закладів області...

ЛІКАРІ «ШВИДКОЇ» ВИВЧАЛИ МЕДИЦИНУ КАТАСТРОФ

10.02.2012

З 2006 року, керуючись нормативними документами, проводить підготовку медичних і немедичних працівників з питань екстреної медичної допомоги та медицини катастроф навчально-тренувальний відділ КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

Обмороження

27.01.2012

Якщо ви довго перебуваєте на морозі, щоб не змерзнути, треба рухатися. Якщо ж ви відчули, що німіють руки, розітріть їх одна об одну, а коли кровотік відновиться – засуньте їх під пахви. Не забудьте зняти персні і годинник – це поліпшить циркуляцію крові.Робіть енергійні помахи руками. При цьому рука повинна бути максимально розслаблена, а долоня – розкрита. Так само зігріваються ноги.

Уникніть зимових небезпек!

27.01.2012

Одна з головних небезпек взимку – ожеледиця і , як наслідок, можливе падіння.

Обережно,ожеледиця!

27.01.2012

У нещасних випадків можуть бути різні причини, але найчастіше це необережність.

Взимку люди часто травмуються через ожеледицю, на ковзанках, припорошених снігом, під час дитячих зимових ігор, при катанні з крижаних гірок на санчатах, лижах, ковзанах.

МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ НОВІ АВТОМОБІЛІ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ

23.01.2012

13 січня 2012 року нові автомобілі швидкої медичної допомоги отримали Олександрійська та Дядьковицька районні лікарні, які були закуплені за кошти районного та місцевих бюджетів. Вартість одного авто майже 140 тисяч гривень.

НА РІВНЕНЩИНІ ПРОДОВЖУЄ ЗРОСТАТИ КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА КІР

23.01.2012

Так, за три тижні цього року виявлено 77 осіб з підозрою на цю інфекційну хворобу. Як повідомляють в обласній санепідемстанції, з них 47 дітей віком до 18 років; 55 осіб госпіталізовано. Випадки захворювання зареєстровано у 12 із 16 районів області та місті Рівному. Найбільше захворіло на кір у Рівненському (17) та Радивилівському (15) районах.

МОЗ інформує

23.01.2012

Олександр Аніщенко: «МОЗ розробляє алгоритм проведення роз’яснювальної роботи серед населення під час структурних змін в галузі і планує залучити до цієї роботи міжнародних експертів»

Для попередження негативних наслідків структурної реорганізації галузі охорони здоров'я та з метою посилення роз'яснювальної роботи з населенням Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко дав завдання керівникам регіональних управлінь охорони здоров'я надати план-графік проведення оптимізації закладів охорони здоров'я, які місцева влада запланувала проводити у 2012 році, а також інформувати щодо проведення роз'яснювальної роботи серед населення щодо цих процесів.

Поляки вивчали досвід роботи медиків Рівненщини

19.12.2011

Минулого тижня на Рівненщині з офіційним візитом перебувала делегація Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща на чолі з директором департаменту охорони здоров’я Ришардом Вашинскі. Протягом двох днів вони вивчали роботу обласних і міських закладів охорони здоров’я, з наданням первинної медико-санітарної допомоги ознайомилися на прикладі Острозького району. І як результат, домовилися про подальшу співпрацю у сфері охорони здоров’я.

«Серцево-судинні захворювання у віковому аспекті: особливості діагностики та лікування»

19.12.2011

Засідання Української кардіологічної школи ім.М.Д.Стражеска відбулося 1-2 грудня 2011 року в Рівному за участю провідних науковців України. Цикл лекцій школи, до участі в якому запросили професорів ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України, присвячувався актуальним питанням патогенезу, діагностики, лікування та профілактики основних серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань у віковому аспекті.

Заходи боротьби з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу залишаються першочерговими

09.12.2011

Щороку 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди напередодні на базі Рівненського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (ОКР) і прес-конференція для місцевих ЗМІ.

«Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи»

16.12.2011

Нещодавно в Житомирі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за такою темою. Медсестринську спільноту Рівненщини на ній представляла делегація з 13 старших і головних медичних сестер лікувально-профілактичних закладів області.

ВІЛ/СНІД: знати. розуміти. запобігти

09.12.2011

Тематична зустріч під такою назвою відбулася у Рівненській державній обласній бібліотеці в рамках університету “Здоров’я нації” 

Захід відбувся напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, тому його метою стала популяризація здорового способу життя, поширення інформації про хворобу та її профілактику.

«АКТУАЛЬНІ питання судинної та ендоваскулярної хірургії»

09.12.2011

МОЗ України, обласне й міське управління охорони здоров’я і Рівненська центральна міська лікарня організували та провели нещодавно на Рівненщині регіональну науково-практичну конференцію, присвячену важливим аспектам судинної та ендоваскулярної хірургії на сучасному етапі. Учасників заходу вітали начальник обласного УОЗ Віталій Бойко, головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук та головний хірург обласного УОЗ Юрій Семенюк.

«ЗОЛОТИЙ» ювілей патронажної служби товариства червоного хреста

09.12.2011

В цьому році патронажній службі Товариства Червоного Хреста України виповнюється 50 років. Створена задля надання всебічної допомоги й підтримки знедолених, соціально незахищених людей вона ось уже багато років не зраджує своїй головній меті. І навіть більше – набуває нової ваги, адже Україна, на жаль, належить нині у світі до числа демографічно «старіючих» країн.  

ПРОБЛЕМИ ОСТЕОСИНТЕЗУ ВИВЧАЮТЬ РІВНЕНСЬКІ ОРТОПЕДИ-ТРАВМАТОЛОГИ

02.12.2011

Прагнучи бути ознайомленими з передовими напрацюваннями та досвідом колег і працюючи над власним фаховим рівнем, рівненські лікарі ортопеди-травматологи є активними учасниками конференцій і семінарів, які проводяться в Україні і за кордоном. Ось і нещодавно вони знову побували на таких заходах.

„СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ШИЗОФРЕНІЇ”

02.12.2011

Під такою назвою 23 листопада 2011 р. на базі КЗ „Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення” відбулася науково-практична конференція із залученням лікарів-психіатрів, наркологів психологів та психотерапевтів області з участю провідного фахівця  кандидата медичних наук Долішної Н.І. (м.Львів).

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: запобігти легше, ніж лікувати

02.12.2011

Акція, приурочена до Всесвітнього дня діабету, в рамках медичного профілактично-просвітницького проекту “Майстерня здоров’я», відбулася за сприяння Всеукраїнського лікарського товариства, Громадської ради МОЗ України та обласного центру здоров’я на базі поліклініки №2 Рівненської міської ради.

Організатори заходу намагалися привернути увагу рівнян до власного здоров’я, переконати у важливості профілактики та постійного пильного нагляду за власним самопочуттям та станом здоров’я.

Сімейна медицина: фахівці потребують більше інформації про реальні напрацювання пілотних регіонів

02.12.2011

ВООЗ визначила розвиток первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) на засадах сімейної медицини одним із головних нині завдань для європейських країн. Як визнають, сімейна медицина є однією з найбільш ефективних стратегій підвищення результативності системи охорони здоров’я, вирішення проблем збереження і зміцнення здоров’я населення, а також справедливого розподілу і раціонального використання бюджетних асигнувань у галузі. Україна сьогодні також стала на шлях реформування галузі охорони здоров’я і насамперед первинної медико-санітарної допомоги на принципах загальної практики/сімейної медицини. 

Акція, приурочена до Всесвітнього дня діабету

22.11.2011

В рамках медичного профілактично-просвітницького проекту “Майстерня здоров’я, відбулася за сприяння Всеукраїнського лікарського товариства, Громадської Ради МОЗ України та обласного центру здоров’я на базі Рівненської міської поліклініки №2.

ПСОРІАЗ - ЦЕ НЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЦЕ ПОЖИТТЄВИЙ СТАН ЛЮДИНИ

09.11.2011

Щорічно 29 жовтня у всьому світі відзначають День псоріазу.

ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЛІКАРСЬКОМУ ТОВАРИСТВУ – 100 РОКІВ

09.11.2011

Урочисте відзначення цієї події відбулося у Харкові в останні дні вересня цього року.

Доцільність реорганізації обласного ендокринологічного центру вивчили експерти

09.11.2011

Минулого тижня робоча група, створена за ініціативою заступника голови облдержадміністрації Світлани Сад, до якої увійшли депутати облради від різних політичних партій, журналісти, керівництво обласного УОЗ та ГО “Діабетик вивчили умови, в яких нині обслуговують пацієнтів обласного ендокринологічного диспансеру.

Жителі шести сіл Дубровицького району матимуть кваліфіковану медичну допомогу

21.10.2011

7 жовтня 2011 року в селі Миляч Дубровицького району запрацювала лікарська амбулаторія загальної практики/ сімейної медицини. Участь у відкритті закладу взяли заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, голова облдержадміністрації Василь Берташ, голова облради Юрій Кічатий, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Віталій Бойко.

Свято першого пацієнта

21.10.2011

Своєрідне свято відзначили нещодавно медпрацівники Рівненського обласного онкологічного диспансеру. 10 жовтня Центр променевої терапії закладу прийняв своїх перших пацієнтів. Цього дня сеанси радіотерапевтичного лікування за допомогою надсучасного лінійного прискорювача „Elekta” пройшли 10 хворих. 

Страшна не хвороба, а її пізнє виявлення

21.10.2011

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози встановлено відповідним Указом Президента України понад 6 років тому і відзначається щорічно 20 жовтня. Сумно констатувати, що такий день існує, проте, як свідчить статистика, рак молочної залози і надалі залишається найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. 

Всеукраїнська конференція інфекціоністів відбулася на Рівненщині

21.10.2011

22-23 вересня цього року на Рівненщині відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові діагностичні і лікувальні технології в клінічній інфектології», а також нарада завідувачів кафедр інфекційних хвороб вищих медичних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Її організували МОЗ України, Асоціація інфекціоністів України, обласне УОЗ, Рівненська ЦМЛ, а також ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» і Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського.  

Обласна влада відзначила медиків-науковців за багаторічну співпрацю з Рівненщиною у галузі хірургії

21.10.2011

Про нове в хірургії захворювань гепатобіліарної системи та шлунково-кишкового тракту говорили лікарі-хірурги Рівненщини та провідні медики-науковці України на регіональній науково-практичній конференції, яка відбулася нещодавно на базі санаторію “Червона калина”.

Поліпшення репродуктивного здоров’я населення – у центрі уваги

21.10.2011

Актуальним питанням збереження репродуктивного здоров’я жінок в Україні було присвячено науково-практичний семінар, який відбувся нещодавно в Рівному. МОЗ України, Національна медична академія ім. П.Л. Шупика, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ, Український державний інститут репродуктології та науково-практичний журнал «Здоров’я жінки» організували його для лікарів акушерів-гінекологів, неонатологів та інших спеціалістів, які працюють у напрямі охорони материнства і дитинства.

Досягнення в нефрології, діалізі і трансплантації нирки

21.10.2011

Під такою назвою в Одесі 29 вересня-1 жовтня відбулася міжнародна наукова-практична конференція, присвячена 10-річчю ДУ “Інститут нефрології НАМН України”. У її роботі взяли участь лікарі та науковці з усіх областей України, Автономної Республіки Крим, Росії, Білорусі, Німеччини, Швеції та США. Рівненщину представляли головний нефролог УОЗ, автор статті Надія Коробова і головний дитячий нефролог УОЗ Ніна Янчук.

Нарада-семінар під егідою МОЗ України

21.10.2011

Нещодавно у Рівному відбулася нарада-семінар «Шляхи впровадження основних методів діагностики та лікування в клінічну практику лікаря внутрішньої медицини», яку проводив головний терапевт МОЗ України, член-кореспондент НАМНУ, професор Василь Нетяженко.

Хвороба, що не терпить зволікань

21.10.2011

Профілактика хвороби, фактори ризику, методи лікування, психологічна допомога людям до і після операційного періодів – питання, що стали предметом обговорення на засіданні круглого столу за участю фахівців обласного онкологічного диспансеру, клінічного лікувально-діагностичного центру ім. Віктора Поліщука, управління охорони здоров’я ОДА та обласного центру здоров’я.

На Рівненщині відкрито Центр променевої терапії

14.09.2011

В Рівненському обласному онкологічному диспансері відкрито регіональний Центр променевої терапії. В урочистій церемонії взяв участь Президент України Віктор Янукович, який разом із головою облдержадміністрації Василем Берташем перерізав символічну стрічку та вручив медикам сертифікат на медичне обладнання.

Міжнародні інтернет-конференції – для ендоскопістів

14.09.2011

2-З  вересня цього року в Жешові (Польща) відбувся з’їзд лікарів-ендоскопістів «XVII Rzeszowskie Dni Gastroenterologii», в роботі якого взяли участь провідні ендоскопісти та гастроентерологи Польщі та Європи. «Побували» на цьому заході й усі лікарі-ендоскопісти Рівненської області.

«Прекрасні очі – кожному!»

14.09.2011

Традиційно щороку в серпні Фонд сприяння розвитку передових медичних технологій ім. Святослава Федорова (Росія) проводить Міжнародну благодійну акцію „Прекрасні очі – кожному!”. З 2008 року цей достойний почин підтримують і лікарі обласного центру мікрохірургії ока Рівненської обласної клінічної лікарні.

ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ОСТЕОСИНТЕЗУ ДОВГИХ КІСТОК

01.08.2011

Переломи довгих кісток скелета людини - часте і серйозне ушкодження, яке призводить до тимчасової та стійкої втрати працездатності, інвалідизації, обмежує якість життя потерпілого. Сучасні технології в медицині дозволяють якісно вирішувати проблему лікування цієї патології. Однак наявні ускладнення вказують на необхідність розвитку та вдосконалення підходів до остеосинтезу переломів довгих кісток.

«ШВИДКІ» З РІВНЕНЩИНИ ГІДНО ЗАРЕКОМЕНДУВАЛИ СЕБЕ НА ЗМАГАННЯХ

01.08.2011

13-14 липня цього року в Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Подільський міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги (ШМД). Серед команд-учасниць були й дві бригади ШМД з Рівненщини, які показали високий результат і здобули нагороди.

ОПЕРАЦІЮ ТАКОЇ СКЛАДНОСТІ ОРТОПЕДИ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ ВИКОНУВАЛИ ВПЕРШЕ

01.08.2011

Пані Анастасія, жителька м. Львова, відчула біль у спині ще восени минулого року. Спочатку не надала цьому особливого значення, сподівалася, що з часом все минеться. Але чимдалі жінка почувалася все гірше: біль не вщухав, навпаки, ставав усе нестерпнішим, а незабаром і взагалі прикував її до ліжка.

«ЗОЛОТИЙ» ЮВІЛЕЙ ЗДОЛБУНІВСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

18.07.2011

50 років для лікувальної установи – неабиякий проміжок часу. Бо ж стільки води збігло за ці десятиліття, стільки подій пережилося! Тим часом, на «золотому» рубежі є нагода й можливість озирнутися на мить в минуле - згадати всі сходинки будівництва та розвитку лікарні, тих, хто стояв біля її витоків і продовжує цю справу нині, а тоді – з новими ідеями впевнено поглянути в майбутнє.

У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ МЕДПРАЦІВНИКИ СПРАЦЮВАЛИ НА РІВНІ

18.07.2011

Страшна трагедія сталася вночі 10 липня в стаціонарному відділенні Дубровицького територіального центру соціального обслуговування інвалідів та одиноких громадян, що в с. Біле Рівненської області. Близько 00.30 у спальних приміщеннях для людей похилого віку спалахнула пожежа, яка забрала життя 16 пацієнтів. Вони загинули на місці пригоди ще до приїзду швидкої медичної допомоги. Ще 11 осіб – 9 пацієнтів та 2 працівники Центру – було госпіталізовано в терапевтичне відділення Дубровицької ЦРЛ з діагнозом отруєння чадним газом.

ФАХІВЦІ ОБЛАСНОГО ОНКОДИСПАНСЕРУ ЇЗДИЛИ ПЕРЕЙМАТИ ДОСВІД У НІМЕЧЧИНУ ТА РОСІЮ

18.07.2011

У липні цього року фахівці відділень променевої терапії Рівненського обласного онкологічного диспансеру відвідали низку конференцій та семінар школи ESTRO.

У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ МЕДПРАЦІВНИКИ СПРАЦЮВАЛИ НА РІВНІ

18.07.2011

Страшна трагедія сталася вночі 10 липня в стаціонарному відділенні Дубровицького територіального центру соціального обслуговування інвалідів та одиноких громадян, що в с. Біле Рівненської області. Близько 00.30 у спальних приміщеннях для людей похилого віку спалахнула пожежа, яка забрала життя 16 пацієнтів. Вони загинули на місці пригоди ще до приїзду швидкої медичної допомоги. Ще 11 осіб – 9 пацієнтів та 2 працівники Центру – було госпіталізовано в терапевтичне відділення Дубровицької ЦРЛ з діагнозом отруєння чадним газом.

ПРОГРАМА «ДІТИ РІВНЕНЩИНИ» В ДІЇ

18.07.2011

На черговій колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яка відбулася наприкінці червня, серед низки питань йшлося, зокрема, про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 02.07.2010 р. № 280 «Про програму «Діти Рівненщини» на 2010-2015 роки». З доповіддю на цю тему виступив заступник головного лікаря з організаційної та методичної роботи обласної дитячої лікарні Віктор Садовець.

НОРМИ МЕДИЧНОГО ПРАВА: АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАКОН – ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА...

18.07.2011

Освітня програма підготовки лікарів у державних медичних інститутах та університетах, на жаль, не включала такий предмет, як «медичне право». Тому багатьом керівникам галузі охорони здоров’я доводиться самотужки поповнювати багаж знань. Це можливо завдяки ЗМІ та сучасним Інтернет-технологіям, було б бажання...

БУКОВИНСЬКІ МЕДИЧНІ РАЛІ - 2011

18.07.2011

Регіональні змагання бригад швидкої медичної допомоги “Медичні ралі-2011” відбулися нещодавно на Буковині. Участь у змаганнях взяли 17 команд, серед яких 14 бригад ШМД з Чернівецької, решта з Рівненської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької областей. Наша команда виявилася найбільш підготовленою до участі в змаганнях, набрала найбільшу кількість балів і одержала кубок за перше місце.

Засіяне поле Неоніли Сливюк

07.07.2011

Кожний медпрацівник повинен вчитися щодня, у тому числі – й ЛОР-лікар.

Віталій БОЙКО: «Пріоритетом для нас залишаються оптимізація та реформування…»

07.07.2011

Медична галузь України приступила до реформ задля поліпшення здоров'я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу людей до якісних медичних послуг, створення стимулів для здорового способу життя й здорових умов праці населення, поліпшення ефективності державного фінансування.

Рокитнівську лікарню завершуватимуть місцеві будівельники

07.07.2011

З п’яти претендентів переможцем конкурсних торгів стала місцева будівельна фірма, яка має досвід роботи з подібними об’єктами.

Понад 16 тисяч гривень зібрали журналісти для онкохворих дітей

07.07.2011

У рамках благодійної акції «Журналісти змінюють професію»

Медицина Комфорт для пацієнтів і працівників

07.07.2011

Ні для кого не секрет, що діти бояться ходити до лікаря. Про це добре знають і медики, які, як правило, усіляко намагаються відволікти малюків від лікарняної атмосфери.

На старті - медики

07.07.2011

10 червня на базі Березнівського спорткомплексу відбулося дві Спартакіади — XXII-а серед колективів фізкультури закладів охорони здоров'я області та VIII-а серед керівників та голів первинних профспілкових організацій. Майже 200 учасників із 19 закладів охорони здоров'я області взяли участь в цьому святі здоров'я, фізичної культури та спорту.

Для онкохворих на Рівненщині створять європейські умови

07.07.2011

У цьому запевнив голова облдержадміністрації Василь Берташ. Очільник області доручив ґрунтовно підготуватися до створення на Рівненщині центру променевої терапії.

Високі нагороди - за самовіддану працю

07.07.2011

В Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника.

Нотатки з колегії

07.07.2011

Поліпшити ситуацію в системі надання якісної медичної допомоги та експертизи тимчасової непрацездатності

Як в обласній лікарні День медика святкували

07.07.2011

Напередодні Дня медика в Рівненській обласній клінічній лікарні відбулися урочистості.

ДАРУЮЧИ ЧАСТИНКУ СЕБЕ

07.07.2011

Життя – це найдорожче, що є у людини. На жаль, воно дається лише один раз, а ми не застраховані від катастроф, нещасних випадків, тяжких хвороб

«Вікно життя» для новонароджених малюків

09.06.2011

Як пояснила головний лікар цього закладу Ганна Чайка, це було зроблено задля порятунку дитячих життів. Адже, на жаль, сьогодні трапляється, що жінки, таємно народивши дитину, з тих чи інших причин не бажають бути матерями. Не бачачи іншого виходу зі складної життєвої ситуації, вони просто викидають немовля на смітник, де його найчастіше знаходять уже мертвим. Таким чином, за останніх півтора року на Рівненщині у контейнерах для сміття було виявлено 8 новонароджених дітей.

ПЕРШІ РІВНЕНСЬКІ МЕДИЧНІ РАЛІ – 2011

27.05.2011

20 травня в Рівному стартував обласний чемпіонат «Перші Рівненські медичні ралі – 2011».

Хочеш жити – кидай курити

27.05.2011

тема традиційного засідання круглого столу, що відбулося в обласному центрі здоров’я і було приурочене до Всесвітнього дня без тютюну.

Медсестри вибрали голову Асоціації

27.05.2011

25 травня цього року відбулися звітно-виборні збори громадської організації «Асоціація сестер медичних Рівненської області».

«Здорова субота»

27.05.2011

Презентація проекту сімейного свята під такою назвою відбулася минулої суботи у міському парку культури та відпочинку.

Вони зцілюють і дарують радість життя

27.05.2011

У переддень Міжнародного дня медичних сестер медсестри Гощанської центральної районної лікарні організували для своїх колег-медиків справжнє свято.

Медсестринська майстерність

27.05.2011

Нещодавно у Рівненській поліклініці «Північна» було проведено конкурс-вікторину серед середнього медичного персоналу «Медсестринська майстерність».

На лікування онкохворих дітей перераховано вже майже 270 тисяч гривень

25.05.2011
Саме стільки вдалося зібрати в рамках благодійної акції, яку ініціював голова облдержадміністрації Василь Берташ.

Здорова родина – здорова дитина

25.05.2011
Традиційне засідання круглого столу, що проводиться щорічно в середині травня за ініціативою фахівців управлінням охорони здоров’я та обласного центру здоров’я

1 червня – Міжнародний день Зігріймо теплом наших сердець дітей, життя яких не схоже на добру казку!

25.05.2011
Піднесений настрій та радісні посмішки сяяли на обличчях дітей, коли до них завітали гості з численними подарунками

Онкохворим діткам подарували іграшки та святковий настрій

25.05.2011
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей голова облдержадміністрації Василь Берташ відвідав пацієнтів відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні.

Людмила Грабовська – найкраща патронажна медсестра області

25.05.2011
Обласний огляд-конкурс «Кращий за професією» провела нещодавно Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста України

«Індар» реалізовуватиме пілотний проект на Рівненщині

25.05.2011
Актуальні питання в ендокринології та шляхи їх вирішення обговорювали нещодавно лікарі-ендокринологи нашої області на регіональній науково-практичній конференції.

На фабриці „Фапомед Україна” шиють халати для японців

24.05.2011

Фестиваль у Черкасах

09.06.2011

Перший Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії “Мелодії душі“ серед працівників охорони здоров’я під девізом «Лікуємо тіло і душу», який відбувся 26 травня в м.Черкаси, продемонстрував багатогранність талантів медичних працівників та їхню невичерпну творчість.

Необхідність реформувати ЛПЗ в Гощанському районі зумовила також і… демографічна ситуація

24.05.2011

Працівники міліції та рятівники вчилися надавати екстрену медичну допомогу

24.05.2011

Міжнародні конференції «Ендопротезування кульшових суглобів у молодих людей»

24.05.2011

Ветеранів пригощали солдатською кашею

24.05.2011

Милосердя й гуманізм – рівнянам!

24.05.2011

Діалог з Урядом: профспілки домоглися успіху!

24.05.2011

В онкодиспасері незабаром працюватиме лінійний прискорювач

24.05.2011

Профільний семінар для медсестер

24.05.2011

Берегиням людського здоров’я

24.05.2011

ОБСТЕЖТЕ РОДИМКИ - ЗБЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ

18.05.2011

У діагностичному центрі – новий керівник

15.03.2011

Хронічні вірусні гепатити: прихована епідемія

15.03.2011

Світлана Сад: « Медицині потрібні ефективні менеджери»

15.03.2011

Фонд «Серце до серця» передав обладнання обласній дитячій лікарні

15.03.2011

Долучилися до порятунку і підтримки онкохворих дітей

15.03.2011

ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРУ ЗДОРОВ’Я – 65!

17.03.2011

Микола Юзвенко: «Наше завдання – формувати у людей належне ставлення до власного здоров’я

11.03.2011

Сьогодення диктує нові методи роботи

11.03.2011

Кадрові питання і матеріально-технічна база

11.03.2011

Віктор Межов, лікар-методист: «Я хочу допомогти людям бути здоровими!»

11.03.2011

Галина Кашпер, лікар-методист: “Бути здоровим – престижно!”

11.03.2011

Валентина Копель, лікар-санолог: “Здоровий той, хто живе у гармонії зі своїм внутрішнім світом»

11.03.2011

ЗА ДОСВІДОМ – НА ЗАКАРПАТТЯ

02.03.2011

НАГОРОДИ – ВІД ВЛАДИ

02.03.2011

ФОНД АХМЕТОВА ЗАКУПИВ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ РІВНЕНСЬКОГО ОНКОДИСПАНСЕРУ

02.03.2011

ОЛЬГА СМОЛЯРЧУК – ГОЛОВНИЙ ЛІКАР МСЕК

02.03.2011

В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я – НОВІ КЕРІВНИКИ

02.03.2011

ЮНІСЕФ ПЕРЕДАЄ РІВНЕНСЬКИМ МЕДИКАМ КРАЩИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

02.03.2011

ДЕПУТАТИ-МЕДИКИ ПЛАНУЮТЬ НАЛАГОДИТИ ЧІТКУ СИСТЕМУ ПРИДБАННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ

02.03.2011

ПОЛІКЛІНІЦІ «ПІВНІЧНІЙ» – 10 РОКІВ!

02.03.2011

ПОЛІКЛІНІЦІ «ПІВНІЧНІЙ» – 10 РОКІВ!

02.03.2011

ПРОЦЕС ПЕРЕДАЧІ ФАПІВ ЗАВЕРШЕНО

02.03.2011

МЕДИКИ ПІДТРИМУЮТЬ НЕОБХІДНІСТЬ ОПТИМІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

02.03.2011

НА РІВНЕНЩИНІ РОЗПОЧАВСЯ ІІІ ЕТАП БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ ЗІ ЗБОРУ КОШТІВ НА ЛІКУВАННЯ ОНКОХВОРИХ ДІТЕЙ

02.03.2011

«Гордість Рівненщини»

15.02.2011

РІВНЕНЩИНА МАТИМЕ РЕГІОНАЛЬНУ ПРОГРАМУ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

02.03.2011

ТИСЯЧНУ КОРОНАРОГРАФІЮ ПРОВЕЛИ В РІВНЕНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ МІСЬКІЙ ЛІКАРНІ

02.03.2011

В УКРАЇНІ З’ЯВИЛАСЯ МОЖЛИВІСТЬ БОРОТЬБИ ІЗ СЕРЦЕВО-СУДИННИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ НА ІННОВАЦІЙНОМУ РІВНІ

02.03.2011

Василь Берташ дбатиме про ветеранів

14.02.2011

Ветерани матимуть знижку на ліки і в цьому році

14.02.2011

Новорічні «вибори» у поліклініці «Північна»

07.02.2011

«Сучасні тенденції розвитку променевої діагностики та важливість застосування мультиспіральної комп’ютерної томографії»

07.02.2011

Дубенський міжрайонний онкодиспансер реорганізують у хоспіс

07.02.2011

Медики обласного діагностичного центру працювали торік на 138%

07.02.2011

«Зима» в онкодиспансері

07.02.2011

Ліки проти грипу – на ФАПи

07.02.2011

На виклик часу миттєво зреагувала влада

07.02.2011

14-річній аліні в обласній лікарні успішно прооперували задавнену травму хребта

07.02.2011

2011: МРІЇ ТА РЕАЛІЇ МЕДИЦИНИ РІВНОГО

07.02.2011

Італійські лікарі обстежили в рівному діток з вродженими вадами серця

07.02.2011

Студентка перемогла у конкурсі вокалісток

21.12.2010

Вітреоретинальна хірургія

21.12.2010

Школярі – на карантині

21.12.2010

Троянди й виноград

21.12.2010

В здоровому тілі – здоровий дух

21.12.2010

Медсестер навчали правильно мити руки

21.12.2010

Перинатальний центр одержав медичне обладнання майже на півмільйона гривень

21.12.2010

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ МЕДИКІВ

21.12.2010

Нове у лікуванні патології рогівки вивчали лікарі-офтальмологи області

08.12.2010

„ За кожне життя – разом”

08.12.2010

Євро-2012

08.12.2010

Головою Асоціації ортопедів-травматологів обрано Валентина Піонтковського

08.12.2010

ВИМІРЯЙ ТИСК, СКАЖИ ІНСУЛЬТУ – НІ!

08.12.2010

Служити не особі, а своїй вітчизні, своїй науці

08.12.2010

Підсумкова колегія УОЗ в цифрах і фактах

25.11.2010

XXI Спартакіада медиків: найкращі святкували перемогу

25.11.2010

ПЕРИНАТАЛЬНІ ЦЕНТРИ – НА ВТОРИННИЙ РІВЕНЬ

10.07.2014

           У рамках реформування галузі охорони здоров’я України триває реорганізація  й перинатальної служби, зазначила під час засідання  колегії обласного УОЗ головний акушер-гінеколог області Вікторія Єнікеєва.

Природне диво Наталії Панги

25.11.2010

НОВІ «ШВИДКІ» РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ

10.07.2014

           Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав нарешті всі «швидкі», передбачені державою для Рівненщини. Більшість із них прибули в область ще на початку червня.

«ЗОЛОТИЙ» ювілей патронажної служби товариства червоного хреста

09.12.2011

В цьому році патронажній службі Товариства Червоного Хреста України виповнюється 50 років. Створена задля надання всебічної допомоги й підтримки знедолених, соціально незахищених людей вона ось уже багато років не зраджує своїй головній меті. І навіть більше – набуває нової ваги, адже Україна, на жаль, належить нині у світі до числа демографічно «старіючих» країн.  

ПІД ПОСТІЙНИМ МОНІТОРИНГОМ СВІТОВОГО БАНКУ

10.07.2014

«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СУДИННОЇ ТА ЕНДОВАСКУЛЯРНОЇ ХІРУРГІЇ»

09.12.2011

МОЗ України, обласне й міське управління охорони здоров’я і Рівненська центральна міська лікарня організували та провели нещодавно на Рівненщині регіональну науково-практичну конференцію, присвячену важливим аспектам судинної та ендоваскулярної хірургії на сучасному етапі. Учасників заходу вітали начальник обласного УОЗ Віталій Бойко, головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук та головний хірург обласного УОЗ Юрій Семенюк.

Знання – необхідне підґрунтя для кожного медика

25.11.2010

Тепло – у палати

25.11.2010

До нас знову непроханий «гість» – «Каліфорнійський» грип

25.11.2010

Вибори в Товаристві Червоного Хреста відбулися

25.11.2010

Заслужена відзнака

25.11.2010

Привітали з перемогою Вікторію Возбранюк

25.11.2010

Президент України Віктор Янукович відкрив фізіотерапевтичний корпус обласного госпіталю для інвалідів війни

28.10.2010

Величне свято медичної спільноти

28.10.2010
Українське лікарське товариство відсвяткувало 100-річчя у м. Львові, звідки і бере свій початок. Участь в урочистостях, які проводилися на державному рівні, взяли близько 700 медиків не лише з усіх регіонів України, а й з Канади, Бразилії, Аргентини, а також Німеччини Чехії, Болгарії, Польщі, Словаччини, Австрії.

Тиждень боротьби з раком молочної залози в обласному діагностичному центрі

28.10.2010
З ініціативою провести тиждень боротьби з раком молочної залози виступили медики Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В. Поліщука з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з цією недугою, який відзначається в Україні щороку 20 жовтня. З 19 по 22 жовтня вони запропонували всім бажаючим жінкам безплатно пройти УЗД молочних залоз, мамографію, а також отримати кваліфіковану консультацію лікаря-мамолога.

Вакцина не винна

28.10.2010
У селі Верба Дубенського району трапилася надзвичайна подія – помер чотиримісячний Іванко Карпюк. За збігом обставин, саме цього дня за три години до нещастя хлопчика оглянув лікар і йому було зроблено планове профілактичне щеплення. Та, як з’ясувалося, вакцина тут ні при чому.

Артроскопію, ендопротезування та хірургію хребта розвиватимуть фахівці обласної лікарні

28.10.2010
В ортопедо-травматологічному відділенні обласної клінічної лікарні проведено операцію закритого блокуючого інтрамедулярного реконструктивного остеосинтезу під керівництвом новопризначеного завідувача відділення Валентина Піонтковського.

«Майбутнє починається сьогодні»

28.10.2010
Така назва навчального посібника, презентованого у Рівному на триденному семінарі-тренінгу Всеукраїнською громадською організацією « Міжнародний шкільний проект» спільно з організацією «International School Projekt» (США).

© 2004-2019 обласне управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації