Міністерство охорони здоров'я України
управління охорони здоров'я
Рівненської облдержадміністрації

Події

БІБЛІОТЕЧНА СЛУЖБА ОБЛАСТІ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

12.02.2014

     РОНМБ є регіональним центром бібліотечно-інформаційного обслуговування в галузі охорони здоров’я, галузевим сховищем медичної та суміжної літератури.

       В обласній науковій медичній бібліотеці накопичено понад 205-тисячний фонд медичної та біологічної літератури, в тому числі майже 100 тис. книг, більше 60 тис. журналів та інших видань. У фондах бібліотеки є майже 2 тис. праць лікарів Рівненської області. Велику наукову цінність становлять енциклопедії, словники, довідники, монографії, краєзнавчі видання, збірники праць видатних вчених медичної науки та практики, автореферати дисертацій, інформаційні видання. У фондах 196 назв журналів та газет медичної тематики, які видаються в Україні, Росії, Білорусі та інших державах близького та далекого зарубіжжя.

        У 2013 році документальний фонд РОНМБ поповнився на 4421 примірник, що на рівні 2012 року. Серед нових надходжень понад 1000 примірників - книги, більше 1600 примірників журналів та багато інших видань медичної тематики. У 2013 році облмедбібліотека комплектувалась новими виданнями на рівні таких великих областей, як Донецька та Луганська. На перше півріччя 2014 року бібліотека передплатила 164 назви медичних журналів, у тому числі 30 назв з Росії. Серед них журнали: Врач, Новая медицина тысячелетия, Журнал вушних носових і горлових хвороб, Сучасні інфекції, Інфекційні хвороби, Довкілля та здоров’я, Медицинские аспекты здоровья женщины, Медицинские аспекты здоровья мужчины, Сімейна медицина, Дитячий лікар, Мистецтво лікування, Медичне право, Практика управління медичним закладом та інші. Бібліотека поповнила свій фонд як за рахунок бюджетних коштів, так і джерелами, подарованими установами, організаціями та окремими дарувальниками. Значну їхню кількість подарувала Національна наукова медична бібліотека України.

          Різноманітна медична інформація надходить в обласну наукову медичну бібліотеку практично з усіх медичних вузів та НДІ України. Найбільше з Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, Донецького, Запорізького, Луганського, Кримського, Одеського, Харківського та інших медичних вузів. Подарували книги лікарі Ушкевич О.А., заступник головного лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; Семенюк Ю.С. колишній головний хірург області; Бабко О.Ю., лікар-терапевт військового госпіталю, Денисюк Б.С., лікар-травматолог обласної клінічної лікарні; Самкевич Л.А., представник фірми “Симбітер”.

        Найбільш активними користувачами РОНМБ у 2013 році були: колективи міської станції швидкої медичної допомоги, обласної станції переливання крові, міської стоматполіклініки, міської дитячої лікарні, міської поліклініки № 2, міського пологового будинку. Найчастіше бібліотеку відвідували Копель В.П. - лікар-санолог обласного центру здоров’я, Хоронжевська І.С. - завідувач вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру ДСЕСУ, Резніков А.П. - лікар-епідеміолог та Гаврон І.О. - помічник епідеміолога цього ж управління, Бойко О.Ю. - лікар-терапевт військового госпіталю, Пукас О.В. - старша дільнична медична сестра міської дитячої поліклініки №1 та ін.

        Бібліотека досліджує та вивчає історію охорони здоров’я Рівненської області і видає бібліографічні покажчики «Охорона здоров’я Рівненської області», «На допомогу практикуючому лікарю», більша частина публікацій наукових праць лікарів Рівненщини є у фонді РОНМБ. РОНМБ готує черговий випуск бібліографічного покажчика «Наукових праць лікарів Рівненської області». Просимо всіх лікарів до 1 березня 2014 р. надати в бібліотеку інформацію про свої доповіді та статті, які надруковані в наукових медичних виданнях.

       Сьогодні бібліотека повністю забезпечена комп’ютерною та оргтехнікою. Функціонує локальна комп’ютерна мережа, яка налічує 12 автоматизованих робочих місць. З 2003 року здійснюється робота по накопиченню інформації на електронних носіях. Створений електронний каталог, який щорічно поповнюється близько 20 тис. записів. Предметизація здійснюється на основі російської версії тезаурусу MeSH (розроблений Національною медичною бібліотекою США). Бібліотека працює в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі ІРБІС-64. В електронному каталозі РОНМБ 162434 бібліографічних записів. В 2013 придбано також 194 книги на електронних носіях. Широко використовується веб-сайт бібліотеки. У 2013 році ним скористалось 4438 користувача, що на 1233 користувача або на 28% більше ніж в 2012 році. Підготовлена і в лютому місяці 2014 року буде задіяна нова версія сайту РОНМБ.

      Значні нові надходження в книжковий фонд обласної медичної бібліотеки, наявність сучасного довідково-пошукового апарату, в т.ч. електронного каталогу, доступ до мережі інтернет, до ВЕБ – сайту РОНМБ, безкоштовне користування фондами для усіх користувачів сприяє тому, що практично кожний фахівець з охорони здоров’я має можливість отримати сучасну медичну інформацію як на паперових так і на електронних носіях. Читачам та працівникам бібліотеки створено зручні умови для роботи.

Вікторія ГЕТМАНЧУК, директор обласної медичної бібліотеки

© 2004-2019 обласне управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації